Як замаринувати і коптити свинячі ребра

Докладно про те, як замаринувати та коптити свинячі ребра. Популярні рецепти маринадів та розсолів. Як вибрати та підготувати ребра. Особливості приготування свинячих ребер методом гарячого та холодного копчення. Як правильно зберігати готовий продукт?

Свинячі ребра є універсальним продуктом. З них можна зробити каре, запекти в духовці, використовувати при приготуванні плову та інших страв. Вони надають вишуканого аромату і відрізняються ніжним і смачним м'ясом.

Але на окрему увагу заслуговують ребра, приготовані шляхом копчення. Їх можна їсти як самостійну оригінальну страву, або додавати в супи, подавати з гарнірами та ін.

Щоб повною мірою насолодитися копченими реберцями, їх доведеться приготувати. Зробити це можна самостійно, причому навіть у домашніх умовах.

Як правильно вибрати

На ринках та в магазинах продаються вже готові оброблені ребра. Їх можна одразу замаринувати, після чого обробити димом. Зазвичай достатньо нарізати на шматочки по 2-3 ребра у кожному. Головне — вибирати м'ясистіші відрізки. Там тоді буде що їсти.

Також продається і свиняча грудинка. У цьому випадку ребра потрібно вирізати самостійно. Обов'язково використовуйте гострий ніж. Так не виникне проблем з розрізанням хрящів, а надрізи вийдуть акуратними і рівними.

Якщо плануєте коптити гарячим способом, зайвий жир краще зрізати. В іншому випадку, якщо жир почне плавитися і капати на тріску, це надасть готовій страві гіркоти.

Для холодного копчення це обов'язково. Адже за такого способу приготування жир просто всихає.

Але у всіх випадках рекомендується зняти щільну плівку з ребер. Вона перекриває доступ для маринаду, а також робить блюдо жорстким. Його важко жуватиме. Знявши плівку, м'ясо насичиться маринадом і забезпечить потрібну м'якість м'яса.

Вибравши та підготувавши ребра, їх залишається лише нарізати на порційні шматочки. Деякі коптять цілком. Але тут потрібно більше часу на маринування та приготування. Плюс коптильня повинна мати відповідну місткість.

Саме м'ясо вибирається точно так само, як і при покупці вирізки, стегенця та будь-якого іншого відрізу свинини. Приємний запах і колір, ніякої зайвої вологи та слизу на поверхні.