Як зробити домашній вялений балик

Як не помилитись при виборі м'яса для балика. На які критерії звертати увагу? На що впливає метод засолювання свинини та який із них вибрати.

Свинячий балик робиться з ніжної частини свинячої туші. Страва, що виходить, під кінець свого в'ялення вважається делікатесом. При досить велику різноманітність варіантів можна придбати м'ясо на будь-який смак у найближчому доступному магазині. Однак нічого не порівняється з м'ясом, яке було приготовлене вдома.

Вибір м'яса для балика

Правильно та якісно приготовлений сиров'ялений балик може бути корисним для здоров'я при помірному вживанні. Але це лише за відсутності у м'ясі шкідливих речовин. У його складі повинні бути виключно натуральні компоненти: безпосередньо м'ясо та спеції.

Іноді, щоб м'ясо зберігало свій колір, до нього додають нітрит натрію. При його накопиченні в організмі у великих кількостях він стає шкідливою речовиною, яка надає токсичну дію і здатна викликати отруєння.

Перед покупкою свинини для балика потрібно звернути увагу на деякі моменти:

  • На поверхні м'яса не повинно виявлятися ніяких дефектів, запліснілих ділянок. Наявність слизу та сухості також небажана.
  • За консистенцією воно має бути досить щільним та пружним.
  • Жировий прошарок повинен бути злегка рожевим за кольором. Якщо жир на поверхні м'яса переважно жовтий, це говорить про те, що умови зберігання свинини були порушені або м'ясо вже досить старе.
  • На м'ясному зрізі не повинно бути крапель води. Інакше це одразу видасть, що м'ясо неякісне.
  • Запах м'яса не повинен віддавати копченістю. Деякі недобросовісні виробники приховують за цим низьку якість продукту.

При покупці м'яса в упаковці потрібно переконатися в тому, що на ній немає пошкоджень і є маркування, а також вивчити дані про виробника, термін придатності та умови зберігання.