Як зробити сардельки в домашніх умовах – інгредієнти та технологія приготування

Сардельки є чудовим варіантом ситної вечері для великої родини. Ознайомимося із переліком необхідних інгредієнтів, технологією приготування та особливостями зберігання харчового продукту.

Сардельки – ковбасні вироби, виготовлені з яловичого чи свинячого м'яса. Їх далекими попередниками прийнято вважати очищені овечі кишки, наповнені м'ясом та салом. Наші предки варили їх у крутому окропі. Батьківщиною сарделок є Німеччина. Найпопулярнішими сортами німецьких сардельок є: мюнхенська теляча вайсвурт, тюрингська братвурст та берлінська боквурст.

Опис приготування

Процес приготування сардельок складається з кількох етапів. Вибране м'ясо подрібнюють за допомогою виробничих м'ясорубок, продаючи через найменшу матрицю. В отриманий фарш додають сіль і харчову селітру, яка виступає як консервант. Також селітра сприяє збереженню натурального відтінку м'яса після теплової обробки.

Фарш залишають на чотири доби у спеціальному приміщенні, температура повітря в якому не повинна перевищувати 8 градусів. Після цього його пропускають через спеціальну м'ясорубку. Далі фарш проходить через куттер, в якому він подрібнюється і перемішується з холодною водою , спеціями, стабілізаторами смаку, харчовим жиром та іншими компонентами. На виході вийде однорідна паста правильної структури.

Наступний етап – шприцювання. На цій стадії фарш набивають у підготовлену оболонку. Далі напівфабрикат обсмажують за температури 90 градусів протягом години і охолоджують за допомогою душу. Для збереження насиченого смаку сардельок рекомендується перед подачею проварити їх близько двох хвилин.

Сардельки прийнято вважати корисними, якщо відсоток утримання м'яса більше 50.

М'ясний напівфабрикат є досить калорійним продуктом, енергетична цінність якого становить 350 ккал на 100 грамів.