Як зробити мариновані сосиски в банку – найкращі рецепти утопенців по-чеськи

Мариновані сосиски у банку: що це за страва, з чим її прийнято їсти. Спосіб приготування утопенців по-чеськи.

Багато хто чув про чеське пиво, оскільки ніде немає такого ж смачного напою, як у Чехії. До нього вигадали, відповідно до легенди, закуску – утопенці. Вони підходять до пива якнайкраще. Також страву вживають з іншими продуктами, напоями. Щоб правильно замаринувати сосиски, варто ознайомитись із рецептом, особливостями приготування.

Що таке утопенці

Це сардельки, начинені овочами у маринаді. Іноді до делікатесу додають томатний соус. У сирому вигляді сосиски заливають маринадом, дають просочитися кілька діб. Це традиційна чеська страва тривалого зберігання, закуска до пива. Сосиски виходять гострі, насиченого смаку. Назва страви перекладається російською мовою як «утопленники». Це пояснюється тим, що ковбаски «топлять» у маринаді.

Існує легенда про походження страви. В одному чеському містечку близько 100 років тому жив пан Шаманек, власник закусочної та млина. Він шукав спосіб покращити смак ковбасок, продовжити термін їхнього зберігання. Він придумав занурити сосиски в маринад із цибулею. За кілька днів він дістав сардельки з кисло-солодкого соусу і подав до столу. Відвідувачам пивного кафе сподобалася закуска. Після цього в його заклад з'їжджалися натовпи клієнтів, які бажали скуштувати новий делікатес. Незабаром пана не стало, він трагічно загинув, потонув під час ремонту колеса млина.

Земляки стали називають винайдену ним страву «утопенці». Винахідник закуски втопився, до того ж колір у страви синюшний, та й ковбаски потрібно довго тримати "потопленими" у маринаді. З того часу мариновані сардельки користуються популярністю не лише у чеських пивних барах, а й у всьому світі. Їх можна знайти в супермаркетах та продуктових магазинах, сосиски упаковані у банку.