Як зробити домашні сосиски зі свинини – інгредієнти, секрети приготування

Сьогодні ми розповімо вам, як зробити домашні сосиски зі свинини: які для цього потрібні інгредієнти, які існують способи приготування, а також секрети приготування страви.

Багато способів приготування сосисок відоме на даний момент. Одні з найпопулярніших інгредієнтів приготування – курка чи свинина. Зрозуміло, кожен спосіб має свої нюанси, але ця стаття розповість тільки про спосіб приготування сосисок з використанням другого інгредієнта – свинини.

Інгредієнти

Для приготування свинячих сосисок можуть знадобитися:

 • Оболонка сосискова – 24 мм.
 • Лопаткова частина свинини – 2 кг.
 • Нитка (для перев'язки)
 • Вода (крижана) – 250 мл.
 • Яйце куряче – 2 шт.
 • Перець білий – 1 гр.
 • Нітритна сіль – 30 гр.
 • Мармурова яловичина – приблизно кілограм (225 г нарізати кубиками, а 675 г пустити на фарш)
 • Бекон – 200 гр.
 • Морська сіль – 3 чайні ложки.
 • Мускатний горіх – 3 ч. л.
 • Перець чорний – 1 чайна ложка.
 • Натуральні свинячі кишки – 1 шт. (3-3,5 метри).
 • Холодна вода – 250 мл.

Залежно від рецепту необхідні інгредієнти можуть змінюватися, тому давайте розглянемо, які способи приготування існують і що для них необхідно.

Способи приготування

Домашні сосиски — не найкраща страва для прояву креативності. Воно готується практично завжди однаково, і немає сенсу кардинально змінювати рецепт. Для прикладу розберемо два способи приготування домашніх сосисок зі свинини у харчовій плівці.

Для першого способу необхідно:

 1. Лопаткова частина свинини – 2 кг.
 2. Крижана вода – 250 мл.
 3. Куряче яйце – 2 шт.
 4. Нітритна сіль – 30 г.
 5. Білий перець – 1 г.
 6. Мускатний горіх – 1 чи 3 ч. л.
 7. Сосична оболонка – 24 мм.
 8. Нитка для перев'язування.

Починається все із заготівлі свинячого м'яса. Спершу його слід нарізати та прокрутити через м'ясорубку, перед цим його можна посолити, але це не обов'язково. Після першого прокручування м'яса його слід пропустити ще один або двічі.

Після цього починаємо додавати інші інгредієнти. У м'ясо додається крижана вода, а потім нітритна сіль (за бажання замість води можна додати молоко). Потім 5-7 хвилин|мінути| перемішуємо фарш і ставимо його на 24 години в холодильник. Після цього дістаємо з холодильника і додаємо яйця з мускатним горіхом. Ретельно перемішуємо. Приготування фаршу закінчено.

Для перетворення фаршу на сосиски використовується один простий інструмент – ковбасний шприц. На нього необхідно нанизати сосискову оболонку, засунути в шприц фарш і видавлювати фарш в оболонку. Робимо це, доки фарш не закінчиться. Півкілограма фаршу вистачить на 1 метр таких сосисок.

Далі домашні сосиски треба зварити. Виставляємо температуру до 80 градусів і чекаємо приблизно 40 хвилин. Є можливість зварити їх за допомогою окропу. Попередньо нагріту воду можна налити в каструлю із сосисками та почекати 15 хвилин. Останнім штрихом дістаємо сосиски з оболонки та додаємо приправи до смаку.

Домашні сосиски зі свинини в харчовій плівці – далеко не завжди найкращий вибір. Замість харчової плівки краще використовувати поліамідну. Про те, що це і як цим користуватися, буде розказано в нижченаведених порадах.

При другому способі нам знадобляться:

 1. Свинина – близько кілограма (225 г необхідно нарізати кубиками, а 675 г пустити на фарш).
 2. Бекон (за бажанням) – 200 г.
 3. Сіль морська – 3 чайні ложки.
 4. Жовте незбиране гірчичне зерно – 1 столова ложка.
 5. Мармурова яловичина – близько кілограма. Робимо все те, що і зі свининою.
 6. Чорний перець – 1 чайна ложка.
 7. Крижана вода – 1 склянка.
 8. Солона приправа – половина чайної ложки.
 9. Натуральні свинячі кишки – 1 шт.

Цей спосіб відрізняється від попереднього наповненням, у прямому значенні цього слова. Минулого разу ми наповнювали фаршем звичайну сосискову оболонку, а в цьому рецепті будемо наповнювати свинячу кишку. Таким чином страва вийде більш насиченою та калорійною.

Починається все із заготівлі м'ясорубки та м'яса. Усі частини м'ясорубки потрібно помістити в морозильну камеру за 30 хвилин до вживання.

На початку м'ясо поміщається на лист і накривається поліетиленовою плівкою, після чого поміщається в холодильник на півтори години. Потім вам необхідно промити свинячі кишки у теплій воді (30 градусів) і залишити їх на годину у воді. Кишки повинні бути у воді до моменту наповнення.

Після закінчення часу дістаємо м'ясо з морозильника. Нам необхідно по 225 грамів яловичини та свинини. Нарізаємо їх кубиками та поміщаємо у велику миску. М'ясо, що залишилося, і бекон нарізаються більшими частинами.

Наступною дією ми подрібнюємо м'ясо у велику миску. Потім робимо те саме з беконом. У фарш, що вийшов, додаємо приправ і розмішуємо 30 секунд. Після закінчення часу додаємо крижану воду і заважаємо ще хвилину. Після цього накриваємо фарш кришкою та ставимо в холодильник.

Далі беремо свинячу кишку, чіпляємо на неї насадку та заповнюємо м'ясом. Можна використовувати ковбасний шприц, як у попередньому рецепті. Слідкуйте за наповненням. Розподіляйте все рівно інакше кишка порветься. Кінчик кишки перев'язується ниткою.

Поміщаємо у форму для випікання пергаментний папір, а потім і нашу страву. Сосиски в духовці ставте на температуру 175 градусів і розміщуйте форму на годину.

Через годину переверніть сосиски, попередньо злив надлишкові рідини з форми. Запікайте ще 5 хвилин.

На цьому все! На найближчі пару днів вам такої кількості вистачить. До уваги, в морозильнику сосиски можуть протриматися 3 місяці.

Поради до рецепту

Як згадувалося раніше у статті, під час приготування замість води ви можете додати склянку молока. Це додасть калорій до фінальної страви, але зробить сосиски набагато смачнішою.

Як оболонку найкраще використовувати поліамідну сосискову оболонку. Вона застосовується набагато простіше і зручніше, ніж якась проста харчова плівка. Поліамідну оболонку не треба замочувати перед використанням, а також легко застосовувати.

Хоч це і не зовсім частина рецепту, але використання ковбасного шприца під час готування сильно полегшить упаковку фаршу в оболонку. Як ним користуватися, пояснювалося раніше.

Головне — не боятися пробувати готувати щось нове чи вигадувати власні рецепти, доповнювати та змінювати старі. Розвивати власні навички – це необхідність у будь-якій справі. Залишайте свої коментарі, якщо вважаєте, що стаття була корисною і ділитесь своєю думкою.