Як користуватися грилем у духовці

Що являє собою опція гриль у сучасній духовці. Які існують різновиди та типи грилів та чим вони відрізняються. Рекомендації, як готувати в духовці та безпечно користуватися грилем.

Справна і функціональна духова шафа – це мрія практично кожної господині. Він спрощує процес готування та дозволяє робити страви, які вийдуть не такими смачними на звичайній плиті. Однією з функцій духової шафи є гриль – цей режим розрахований на те, щоб радувати нас м'ясом, рибою або овочами, які за смаком будуть як приготовані на мангалі або на багатті.

Що таке функція гриль особливості та переваги

Оскільки функція «гриль» у духовці не належить до найбільш затребуваних, то далеко не всі розуміють її і регулярно практикують. Для тих, хто воліє на своєму столі мати страви з апетитною скоринкою, вона послужить хорошу службу. Якщо зазирнути у відкриті дверцята духовки, то там можна виявити трубку, що має форму спіралі або зигзагу. Завдяки цьому компоненту страви в духовці можуть швидко випікатися або засмажити. Саме за допомогою гриля люди можуть їсти апетитний шашлик або рибу з димком, не залишаючи меж власної квартири.

Іншими словами, шафа з грилем потрібна для створення високої температури – саме вона сприяє утворенню рум'яної скоринки.

Існують різні моделі, і температурний діапазон їх коливається від 180 до 25 градусів за Цельсієм. Найголовніша особливість вбудованого теплоелемента полягає в тому, що, навіть під хрусткою скоринкою, що утворилася, м'ясо всередині зберігає свою м'якість і соковитість .

Звичайно , найкраще домогтися, щоб страва рівномірно обсмажувалась під високою температурою – для цієї мети деякі моделі додатково оснащуються рожном. Найчастіше використовуються не у домашніх потребах, а у закладах швидкого харчування. Однак частіше можна зустріти комбінований режим, що поєднує гриль та конвекцію. Спеціальний вентилятор рівномірно розподіляє температуру по всій страві, тому воно і прожарюється по всій своїй площі.

Варто сказати, що гриль можна включити на початку процесу готування або вже на завершальній стадії. Оскільки нагрівання відбувається швидко, то і страва зможе набрати свої кондиції за короткий термін.

Значки на панелі духової шафи

Тепер подивимося, які переваги і недоліки мають грилі, вбудовані в духовку, при домашньому використанні. Отже, основні їхні переваги:

  • не залишаючи квартири, завжди є можливість побалувати своїх близьких стравами, які до смаку не поступаються тим, що приготовані на багатті або на мангалі;
  • також їх можна використовувати для засмаження або запікання риби, м'яса, овочів або навіть для розморожування;
  • За годину можна приготувати кулінарний шедевр на велику сім'ю або підготуватися до приходу великої компанії гостей;
  • завдяки відсутності рослинної олії їжа виходить більш дієтичною та легкою для сприйняття організмом;
  • працює така техніка практично безшумно і не завдасть особливих незручностей в експлуатації;
  • Можна робити найрізноманітнішу продукцію з скоринкою: м'ясо і птицю, рибу та овочі тощо.

Що стосується недоліків електричних і газових грилів у духовці, то варто виділити такі з них:

  • незважаючи на велику функціональність, вони не зможуть замінити собою абсолютно всю кухонну техніку, тому рідко вважаються універсальним обладнанням;
  • електричні грилі споживають значну кількість електроенергії;
  • вони залежні від централізованих джерел живлення;
  • ті, хто не любить подібний спосіб приготування та споживання їжі, навряд чи зможуть гідно оцінити гриль як кухонне обладнання.