Як приготувати копчену буженину

Як вибрати та підготувати м'ясо для приготування копченої буженини. Попередня обробка. Коптимо гарячим та холодним способами. Рецепти варено-копченої буженини до столу.

Для тих, кому набридли малопривабливі м'ясні продукти з супермаркетів, рекомендуємо взяти на замітку копчену буженину в домашніх умовах. Для цього необхідно мати вдома компактну коптильню або димогенератор. Технологія приготування не представляє особливої труднощі, і про це йтиметься далі.

Вибір та підготовка м'яса

Перед апетитним шматком м'яса, просоченим димом, встояти практично неможливо. Технологія такого приготування дає такі ефекти:

  • м'ясна продукція рівномірно обкурюється ароматним димом;
  • відбувається формування апетитної скоринки та одночасне підсушування шматка свинини;
  • м'ясо зберігає свій склад, набуваючи пікантного смаку і запаху;
  • Забезпечується більш тривалий період зберігання готового продукту.

Важливо: м'ясна продукція, приготовлена на коптильні, може зберігатися до 1,5 місяців. При цьому вона практично не втрачає своїх смакових та поживних властивостей.

Найчастіше для того, щоб закоптити, купують свіжу свинину, але заморожений варіант також допускається. При виборі звертають увагу на цілу низку параметрів: текстуру, колір та запах. Якщо продукт робиться з яловичини, то хороший шматок матиме насичений червоний колір. У свинини він більше тяжіє до рожевого чи світло-червоного. Свіже м'ясо відрізняється приємним парним запахом. Якщо натиснути, відбувається швидке зворотне вирівнювання волокон. Колір замороженого м'ясного продукту також має бути природним , яскравим, червоним.

Що стосується розміру та ваги, то оптимальним буде коптити шматок на 2-3 кг. Менше немає сенсу готувати, бо смакові якості будуть відчутно гіршими. Що стосується частини тіла, то це не обов'язково повинна бути кульшова частина, але також і шия, філейна частина, лопатка та ін. Деякі воліють пісну продукцію, але краще, якщо вона матиме невелику кількість жиру.