Як закоптити свинячу шию

Чим гарна копчена свиняча шия, її користь, калорійність та шкода. Як закоптити її гарячим способом. Холодний спосіб приготування. Готуємо варено-копчений і в'ялений нашийок самі.

Копчення за останні роки стало дуже популярним способом приготування їжі завдяки поширенню мангалів та грилів. Готувати таким чином можна різні продукти з м'яса, і кожен з них матиме власний пікантний смак. Особливої уваги заслуговує свиняча шия, яка може бути приготована за гарячою та холодною методиками.

Чому варто коптити шию

Звичайно , у поціновувачів подібного способу термічного впливу є власні кулінарні уподобання. Навіть якщо брати тільки свиняче м'ясо та сало, тобто безліч місць на свинячій туші, які особливо популярні. Однак саме шия відрізняється шаруватою руктурою , що містить по черзі і м'ясо, і жир. Оскільки останній під час готування витоплюватиметься, то саме копчення є одним із найкращих способів для обробки свинячої шиї.

Прихильники дієтичного харчування повинні вживати цю продукцію з великою обережністю. Крім високого вмісту жиру, вона відрізняється досить великою калорійністю. А ще не можна скидати з рахунків, що такі страви, оброблені димом, покращують апетит , а отже, зростає і споживання.

Певна користь такої продукції теж є, тому не варто повністю відмовлятися від її вживання, але зробити акцент у бік контрольованого споживання. Це чудовий варіант закуски, яку можна подати як у гарячому, так і холодному вигляді. Як і будь-яке інше м'ясо, шия багата на вміст білка.

Свинину вважають м'яким видом м'яса за умови правильного приготування. Однак навіть гаряче копчення, як температурна обробка, не в змозі нормально впливати на шари та структуру продукту. Ось чому для отримання по-справжньому смачного блюда його необхідно попередньо замаринувати. Для цього передбачаються сухі способи засолювання, або класичні маринади на водній основі.

Найкраще маринувати свинину саме другим способом, щоб сіль якісно проникла у структуру та змогла розщепити клітковину. Крім того, м'ясна продукція очищається від мікроорганізмів, що спричиняють процес гниття. Отже, під час маринування враховуватимемо наступні рекомендації:

  • Нарізаємо шию великими шматками і робимо на кожному з них надрізи гострим ножем. У них можна наштовхати перець горошком або мелений, а також дрібні шматочки часнику. Також це дозволить краще проникати маринаду. Приправ може бути багато, але вони не повинні перекрити природний смак і аромат копченостей;!
  • готову комбінацію солі, перцю та інших спецій використовуємо для рясного натирання м'ясних шматків, які після цього загортаються в харчовий целофан. Можна солити їх таким чином кілька годин у прохолодному місці, але краще, якщо вони пролежать до 2 качок . Сіль можна стерти або змити, а потім дати м'ясу підсушити до початку копчення.!