Як закоптити груші в домашніх умовах

Коптити можна не тільки м'ясо чи рибу, а навіть фрукти. При копченні груші необхідно дотримуватися певних правил, інакше такий корисний і смачний фрукт може стати дуже шкідливим.

Люди давно звикли до того, що коптити можна м'ясо, курку чи рибу. Важко собі уявити фрукти зі смаком диму. Однак рецепти копчення фруктів присутні, наприклад для копчення ідеально підходить груша. Після копчення вона зберігає в собі всі корисні властивості, а також копчена груша підлягає довгому зберіганню. Розберемося в правилах копчення груші в домашніх умовах.

Вибір груші та її підготовка

Існує велика кількість сортів груш, з них можна вибрати будь-який сорт. При копченні груші важливий сорт чи розмір фрукта.

Але її зовнішній вигляд має відповідати наступним критеріям:

  • На шкірці груші не повинно бути пошкоджень.
  • Фрукт має бути свіжим, без слідів гнилі.
  • Груша не повинна бути переспіла, так як при копченні вона втратить свою форму та структуру.

Для того, щоб підготувати грушу до копчення, вам необхідно її помити. Потім видаляєте серцевину та нарізаєте на шматочки. Розмір шматочків залежить від рецепту, який ви вибрали.

Далі слід вибрати варіант копчення груші. Базово існують гарячий та холодний варіант копчення. Однак, при виборі холодного варіанту копчення фрукт стає жорстким, втрачає, але набуває властивостей тривалого зберігання.

При гарячому копченні вона втратить багато корисних властивостей і сильно змінить свій смак. Тому для фруктів є третя категорія копчення. Напівгаряча.

При напівгарячому копченні створюється оптимальна температура, за якої корисні мікроорганізми не знищуються, а також груша зможе зберігатися великий проміжок часу.