Як зробити коптильню з медичного бікса своїми руками

Що таке медичний бікс, навіщо він служить. Чому медичний стерилізатор ідеально підходить для виготовлення коптильні. Як із медичного бікса зробити коптильню, особливості використання такого апарату.

Мати вдома коптильню – мрія кожної домогосподарки, але такі апарати коштують досить дорого та мають чималі габарити. Тим часом для домашнього копчення цілком можна пристосувати медичний бікс, для цього потрібно мінімум зусиль і часу, а результат виявляється анітрохи не гірше. Якщо у вас завалявся такий стерилізатор, то наші інструкції допоможуть вам впоратися із завданням на 5 балів.

Конструкція коптильні з бікса

Медичний бікс є металевою ємністю, що закривається кришкою. Його призначення – стерилізація медичних інструментів, спецодягу та інших матеріалів медичного призначення. Таку процедуру проводять у парових автоклавах. Виготовляють стерилізатори з нержавіючої сталі, зазвичай це круглі циліндричні бокси з бічними отворами, рідше зустрічаються прямокутні бікси .

Саме циліндричні бікси використовують для виготовлення домашніх коптильон. Переваги застосування медичних стерилізаторів:

  • компактні розміри, завдяки яким коптильню можна поставити на плиту. У той же час усередині достатньо простору, щоб розмістити і продукти, і тріску, і піддон для збирання жиру;
  • конструкція бікси зручна для її переобладнання в коптильню: тут вже є кришка з шарнірним поворотним пристроєм та запірним механізмом, що забезпечує герметичність посуду та високу якість копчення;
  • нержавіюча сталь, з якої виробляють медичні бікси, – жаростійкий матеріал, здатний тривалий час витримувати високі температури;
  • у стінках стерилізаторів є спеціальні отвори надходження пари. У коптильні вони будуть використовуватись із протилежною метою – випуску пари та надлишків диму.

Щоб зробити з бікси коптильню, знадобиться зовсім небагато додаткових матеріалів та часу, тож із цим завданням може впоратися будь-хто.

Єдина проблема – знадобляться ґрати круглої форми певного діаметра. Готові вироби знайти складно, тому доведеться обрізати грати, взяті з інших пристроїв – наприклад, холодильника. Можна використовувати пельменниці, вареничниці та інші схожі вироби, які можна встановлювати за допомогою підставок в один або кілька ярусів. Якщо нічого не знайшлося, можна виготовити грати з нержавіючих електродів або дроту великого діаметру, але для цього знадобиться зварювальний апарат .

Концептуально схема такого пристрою виглядає наступним чином: на дно укладають тріску/тирсу, трохи вище – піддон для стікаючого жиру, у верхній частині – решітки або сітки для продуктів, що готуються. Зверху – кришка.

Тобто це та сама заводська коптильня, лише специфічної форми, що нагадує каструлю. Як зробити з медичного бікса коптилку, ми розповімо нижче – для початку потрібно запастися необхідними матеріалами, яких потрібно зовсім небагато.