Як закоптити сосиски та сардельки

Як правильно вибрати сосиски та сардельки для копчення. Чи потрібно маринувати сосиски перед копченням? Рецепти холодного та гарячого копчення сосисок та сардельок.

Копчені сосиски помітно відрізняються за смаковими якостями від приготовлених будь-яким іншим способом, але коштують вони набагато дорожче. Тим часом такий вишуканий делікатес можна приготувати і самостійно, використовуючи компактну коптильню. Щоправда, магазинні сосиски та сардельки можуть сильно відрізнятися за вартістю та складом, тому важливо вміти вибирати дійсно якісний продукт. Але успіх заходу залежить і від суворості дотримання технології копчення. У будь-якому випадку для приготування копченості і можуть з однаковим успіхом використовуватися як досить жирні сардельки, так і їх пісніший родич, сосиски.

Особливості вибору сосисок

Якщо дотримуватися наведених нижче рекомендацій, ймовірність придбання низькоякісного м'ясного напівфабрикату, яке і м'ясною назвати мову не повернеться, буде зведена до мінімуму:

  • уважно вивчайте етикетку, наявність запису про виготовлення відповідно до ГОСТу є обов'язковою;
  • віддавайте перевагу сортам із високим відсотком м'яса у виробі – зазвичай виробники пишуть про це на початку складу;
  • Як правило, товар кращої якості та за доступною ціною представлений у фірмових магазинах м'ясокомбінатів;
  • Поверхня свіжих сосисок і сардельок не повинна бути зморшкуватою;
  • після роздрукування упаковки наявність сторонніх запахів буде свідчити про термін придатності продукту, що минув або закінчується;
  • Ідеальними для копчення будуть напівфабрикати в натуральній оболонці, їх можна готувати і їсти, не знімаючи її, хоча і вартість таких сосисок вища.

Сосиски та сардельки на вітрині

Якщо вам пощастить знайти сорти з назвою типу "Для барбекю" або "Для шашлику", довго не роздумуйте – це ідеальні сосиски для копчення. Втім, розраховувати на такий успіх доводиться не завжди.

Наведемо для порівняння таблицю калорійності та харчової цінності копчених сардельок та сосисок:

Компонент БЖУ, що міститься в 100 г м’яса Сардельки Сосиски
Калорійність, ккал 246 212
Білки, м. 10,5 21,0
Жири, м. 31,5 11,0
Вуглеводи, м. 2,0 6,5

Ще раз нагадуємо, що це орієнтовні цифри багато залежить від складу конкретного продукту.

Зразковий склад сосисок

З часткою обережності до копчених продуктів слід ставитися людям, які страждають на системні патології печінки, шлунково-кишкового тракту, нирок, із серцевою недостатністю – їм необхідно дотримуватися дієти, яка не передбачає входження в меню смажених та копчених страв.