Як приготувати восьминога на грилі

Як правильно приготувати восьминога на грилі, щоб м'ясо молюска було ніжним та соковитим. Особливості вибору та підготовки морепродукту, нюанси попереднього відварювання. Рецепти приготування восьминога на грилі.

Приготовлений на грилі восьминіг — нетиповий продукт для наших широт, а тому не найчастіший гість на столі, тоді як у середземноморських країнах страви з молюска користуються великою популярністю. Але щоб випробувати восьминога, шанувальникам екзотичних морепродуктів не обов'язково вирушати в подорож і відвідувати ресторани Середземномор'я, адже приготувати страву в домашніх умовах може кожен . Головне — враховувати нюанси щодо вибору тушки, так і всіх етапів процесу приготування.

Як вибрати восьминога

Способів приготувати цей морський делікатес безліч, але оптимальним варіантом, що рекомендується дієтологами, є приготування на грилі, тоді калорійність восьминога мінімальна, тому мешканець морів корисний при низькокалорійних дієтах. М'ясо на смак буде соковитим і ніжним, при цьому збереже максимум корисних речовин після обробки – восьминіг багатий вітаміном B12, фосфором, залізом, міддю, селеном та іншими вітамінами і мінералами.

Якщо ви вирішили приготувати даного представника головоногих, велику увагу слід приділити вибору продукту. Купуючи охолодженого молюска, слід звернути увагу на деякі моменти:

  • Шкіра повинна бути чистою, блискучою, без темних плям, мати бордово-коричневий відтінок і не розповзатися при промацуванні (пошкодження свідчать про багаторазове заморожування продукту, що позначається на його якості);
  • внутрішня частина щупалець світліша за зовнішню сторону;
  • свіжа тушка має легкий морський аромат, тоді як наявність сильного рибного запаху свідчить про несвіжість продукту;
  • перевіряємо також очі молюска – вони повинні бути чистими та прозорими;
  • у великих особин м'ясо буде жорсткіше, тому бажано віддати перевагу менш габаритним тушкам;
  • якщо мова про заморожений продукт, дивимося, щоб кількість льоду була мінімальною, перевіряємо термін придатності на упаковці.