Як закоптити сало в домашніх умовах

Способи приготування маринаду для копчення сала. Рецепти копчення сала гарячим та холодним способом. Де і скільки зберігати копчене сало.

До сала можна відноситися по-різному, але в нашій країні для більшості населення цей продукт з повним правом можна називати національним. Його з однаковим успіхом можна подавати на святковий стіл, воно завжди виглядає доречним на пікніку, саме його часто вживають під час обідньої перерви. Універсальність сала проглядається і в незліченних способах його приготування, серед яких копчення завжди буде на перших ролях. І для того, щоб у вашому холодильнику з'явився цей ароматний та смачний продукт . Не обов'язково бігти в найближчий продуктовий магазин – ароматне копчене сало цілком можна приготувати самостійно.

Як вибрати сало

Можна скористатися дідівським способом – виміряти товщину шматка, що сподобався. Без лінійки та рулетки – оптимальним вважається товщина у три пальці, це приблизно 4 сантиметри. Наявність м'ясного прошарку бажано – воно урізноманітнює смак копченості, але багато воліють сало в незайманому білому вигляді.

Вибір сала для копчення

Що стосується частини туші, то найкращими смаковими якостями відрізняється сало, взяте з черева або грудинки.

Вік також має значення. У старої свинини шкіра товща і грубіша, а для копченого продукту вона повинна бути м'якою – інакше сало засолиться не так якісно, як потрібно.

Свіжість продукту можна визначити за кольором. У свіжого сала він білий, чим він жовтіший – тим старіше. Несвіжий продукт матиме слизьку поверхню, а якщо помітите білу плісняву, то можете сміливо заносити такого продавця до свого чорного списку.