Як зробити копчені яйця в домашніх умовах

Популярні рецепти, як зробити копчені яйця в домашніх умовах. Користь та калорійність страви. Застосування курячих та перепелиних яєць у копченні. Як їх подавати до столу.

Яйця – це один із основних продуктів харчування в раціоні людини. Причому найпопулярнішими справедливо вважають курячі яйця. На друге місце можна сміливо поставити перепелині.

Способів приготування кілька. Їх смажать, відварюють некруто або круто. Також яйця широко використовуються як компоненти інших страв, таких як випічка, омлети, запіканки та багато іншого.

При цьому далеко не всі знають про таку оригінальну страву як копчені яйця. Варто спробувати, і напевно для деяких це стане улюбленим ласощами. Готуються досить просто.

Користь та калорійність

Яйця високо цінуються рахунок великої кількості білка, який легко засвоюється людським організмом. На окрему увагу заслуговує і жовток. Це джерело корисного холестерину та вітамінів групи B. Продукт позитивно впливає на імунітет людини, покращує захисні функції організму, забезпечує важливі та необхідні мікроелементи.

Яйця рекомендують вживати для зміцнення загального здоров'я, нервової системи, серцево-судинної та травної системи. Але й зловживати також не варто, оскільки яйця належать до потужних алергенів.

Це ще й дієтична страва. За умови, звичайно, що яйця вживаються без жирних соусів, майонезів та інших добавок.

Копчення не особливо позначається на калорійності. Винятком можуть бути лише міцні та дуже солоні розсоли.

Але в результаті на 100 г копченого продукту припадає 78 ккал у курячих яйцях. У 1 перепелиному копченому яєчку буде всього 15 ккал.

Процес копчення передбачає обов'язкове термічне оброблення продукту. Через це ризики зараження сальмонелою зводяться до мінімуму. Це стосується перепелиних та курячих яєць однаково.