Як зробити вялену скумбрію в домашніх умовах

6 рецептів приготування в'яленої скумбрії в домашніх умовах: з порошком та насінням гірчиці, в ароматному маринаді, балик, у чайній заварці та в електросушарці.

Делікатеси зі скумбрії давно заслужили великої популярності через смак, аромат і простоту в приготуванні. Якщо в торгових точках ціни на них завищені, то в домашніх умовах можна зав'ялити рибу з простими рецептами та мінімальними витратами. Тільки потрібно врахувати кілька нюансів, описаних у статті, щоби якості страви не постраждали.

Вибір та підготовка скумбрії для балика

Звичайно , краще для приготування в'яленої скумбрії купувати свіжу рибу. Але це не доступно в багатьох регіонах країни, і люди частіше купують заморожений напівфабрикат. Тушки не проходитимуть теплової обробки. Саме тому не можна використовувати сумнівний товар , щоб не ризикувати здоров'ям.

Ознаки , за якими можна визначити якісну рибу:

  • Вибрані екземпляри повинні бути цілісними (без розривів, вм'ятин), не мати синців.
  • Шкіра повинна мати однаковий відтінок з двох сторін, характерний малюнок – добре проглядатися. Це вкаже на правильне зберігання, дотримання температурного режиму.
  • Зябра у скумбрії мають червоний колір, а очі прозорими.

Іноді виробники чи продавці порушують правила зберігання, допускають багаторазове розморожування чи навпаки переморожування. Такий продукт завжди має наліт на поверхні та жовті плями на тулубі.

Тепер необхідно підготувати тушки до процесу засолювання, після якого її сушитимуть. Скумбрію потрібно скласти в друшляк, який поставити на глибоку чашку (для збирання рідини) і залишити на нижній полиці холодильника на 6-8 годин.

У скумбрії м'ясо, яке можна легко пошкодити під час обробки. Тому краще не розморожувати її остаточно.

Промити весь продукт проточною водою, дати стекти зайвій волозі та трохи обсушити, щоб тушки не ковзали в руках. Далі необхідно відрізати голову разом з яскравими зябрами, видалити всі плавці та хвіст.

Тепер потрібно визначитися, яким чином краще сушити скумбрію.

Є 3 варіанти:

  • У вигляді «книжки». Для цього потрібно зробити надрізи по хребту з обох боків, відокремити його від ребер та розгорнути. Вийняти нутрощі.
  • На 2 філейні частини. Необхідно розрізати черевце, починаючи від голови, прибрати нутрощі, а потім акуратно відокремити хребет разом з ребрами і витягнути пінцетом залишок кісток біля хребта.
  • Для балика потрібно залишити тільки м'ясо біля хребта разом із кістками. В цьому випадку потрібно видалити нутрощі через надріз на черевці. Відокремити гострим ножем всю реберну частину.

Іноді прибирають у скумбрії та шкіру, але це не обов'язково, тому що вона досить тонка. Залишилося добре промити тушки водою з-під крана і обсушити з усіх боків, загорнувши в кухонні рушники.