Як приготувати картоплю на грилі ?

Покроково про те, як приготувати картоплю на грилі. Калорійність готової страви З чим поєднується картопля. Як її можна приготувати. Популярні рецепти для гриля, мангалу та не тільки.

Картопля – це один із найпоширеніших і універсальних продуктів у всьому світі. З картоплі готують чудові та різноманітні гарніри. Її можна варити, смажити в олії, випікати у духовці тощо.

Картопля корисна, поживна, а також необхідна організму. Але смаження у великій кількості олії знищує всю користь, не залишаючи нічого потрібного організму. Тільки холестерин та підвищена калорійність.

Але є чудовий спосіб, як зробити картоплю смачною, та ще й корисною. Приготувати її на грилі. Також у цьому допоможе електрогриль, мангал, звичайна духовка чи сковорода-гриль.

Калорійність страви

Шанувальників правильного та здорового харчування хвилює питання калорійності страви з картоплі. Сама собою картопля не калорійна. Все залежить від способу її приготування.

Зрозуміло , якщо додавати в блюдо шматочки сала, обсмажувати бульби в олії, поливати соєвим соусом або майонезом, про дієтичні властивості тут говорити не доводиться.

Класичний рецепт картоплі гриль включає в себе саму картоплю, трохи рослинної олії, а також сухі спеції та зелень. Калорійність тієї ж петрушки чи кропу нульова. Їх навіть можна не враховувати. Зате сіль та олію додають калорії.

У картоплі на грилі, зробленої з додаванням олії та сухих спецій, калорійність становитиме близько 160 ккал на 100 грамів готової страви. Це скоріше мало, ніж багато.

Але важливо враховувати, що така страва зазвичай подається як гарнір, йде разом із соусами. Часто на основі майонезу. І тут уже потрібно враховувати калорійність додаткових інгредієнтів.

Сама ж по собі картопля гриль – це корисний та дієтичний продукт. Нею рекомендується замінити картоплю фрі, смажену картоплю, а також пюре. Цінність останньої страви і зовсім мінімальна.