Як правильно користуватися дегідратором, як доглядати і що можна сушити

Все про побутовий дегідрат: на що звернути увагу при покупці, як користуватися і доглядати, які продукти можна піддавати сушінню.

Один із найстаріших методів збереження продуктів на тривалий термін – сушіння. Іншими словами, видалення продуктів води за рахунок процесу випаровування. Можна сушити природним шляхом, це буде дуже довго і трудомісткий. А можна прискорити процес, застосовуючи нагрівання та додаткову вентиляцію, скористатися побутовими приладами, наприклад, духовкою або мікрохвильовою піччю.

Найкомфортнішим процес сушіння стає, якщо в господарстві є розумний побутовий прилад, званий дегідрататором, просторіччя – електрична сушарка.

Переваги користування дегідратором:

  • Оптимально зберігає поживну цінність, набір вітамінів та мікроелементів у продукті при правильному виборі температури сушіння.
  • Відсутність або незначний вміст консервантів у вигляді солі та цукру, низька температура обробки перетворює сушку на найбільш екологічний спосіб збереження продуктів на тривалий термін.
  • Реалізація безлічі смачних рецептів без особливих витрат часу.
  • Економія коштів – у сезон овочі та фрукти для сушіння можна придбати набагато дешевше, ніж у зимовий час.
  • Солодощі на зразок пастили або зефіру користуються величезною популярністю серед дітей, а в домашньому приготуванні батько завжди може контролювати склад та якість продукту.