Як приготувати рибу в тандирі?

Як правильно приготувати соковиту рибу в азіатській пічці-тандирі? Тонкощі правильного вибору продукту, необхідні інгредієнти та найкращий рецепт для приготування смачної, соковитої та корисної страви до столу.

Керамічна піч, що носить назву тандир, припала до смаку багатьом любителям готування та експериментів у цій галузі, адже в ній зручно готувати найрізноманітніші страви, а продукти зберігають усі свої поживні речовини, в результаті виходить соковита та неймовірно смачна їжа . Особливо апетитною виходить риба, приготовлена у тандирі. Вона не втрачає своїх поживних властивостей і вважається корисною ситною стравою для людей, які стежать за своєю спортивною формою.

Яку рибу найкраще готувати в тандирі

Керамічна пічка підійде абсолютно для будь-якої риби, проте особливо смачною в ній виходять форель, сьомга, тунець або скумбрія. При цьому якщо великий вид необхідно ділити, то невеликі можна готувати цілком.

Горбуша і кета не мають високої жирності і соковитості, як, наприклад, сьомга або форель, а тому, щоб приготувати страву дійсно смачно, потрібна деяка майстерність. Особливо це стосується приготування білкової страви в керамічній печі і на мангалі, де висока температура з легкістю загубить ніжне м'ясо.

Якщо ви хочете готувати страву, не розрізаючи її на шматочки, подивіться на габарити. Найкращий варіант – риба до 500 грамів, тоді вона не тільки повністю приготується, а й акуратно виглядатиме на блюді. Найбільший вид білкового продукту не тільки погано пропечеться, але може і розвалитися.

Чим менше риба, тим легше її смачно приготувати в тандирі, тому не варто робити замах на великі види продукту. Однак, якщо все-таки ви захотіли запекти великий продукт, то поріжте його на стейки – так він краще пропечеться і виглядатиме красивіше.

Жирність білкового продукту – невід'ємний аспект планування приготування. Чим вища жирність риби, тим менший шанс того, що всередині продукт буде сухим. Тому, якщо ви хочете приготувати смачну вечерю в тандирі, зверніть увагу на сома, скумбрію або лосося. Вони досить жирні, щоб м'ясо не пересушилося під час приготування, а залишилося соковитим та смачним. Обходьте стороною коропа чи мінтай – у тандирі вони сильно висохнуть і підгорять, зіпсувавши всі очікування.