Як правильно сушити банани в духовці, електросушарці, мікрохвильовій печі, аерогрилі та природним способом

Приготування в домашніх умовах сушених бананів у різний спосіб, які можна зробити практично будь-якою людиною. Правила вибору та підготовки фруктів

Банани – улюблені та доступні фрукти, які в деяких країнах виходять на перше місце за споживанням. Зараз не проблема купити їх у свіжому вигляді цілий рік, і багато хто запитує: навіщо сушити м'якоть плодів. Після втрати вологи в шматочках концентруються не тільки корисні речовини, а й смак. Процес дегідратації дозволяє насолодитися ними, як справжнім делікатесом, у будь-який момент або доповнити улюблені страви.

Чим корисні сушені банани

У нашій країні в сушеному вигляді банани не дуже популярні, тоді як в азіатських країнах їх готують смачні чіпси з цукром або сіллю. Потрібно пам'ятати, що після втрати вологи калорійність фрукта збільшується в 5 разів у порівнянні зі свіжими плодами і становить 390 ккал. Тому не варто вживати такий десерт у великій кількості.

Мало хто знає, що банани стимулюють синтез гормону радості серотин, допомагаючи впоратися зі стресовими ситуаціями, підняти настрій. Після перекушування їм відразу з'являються сили, щоб продовжити роботу. Все це завдяки унікальному складу та властивостям фрук та .

Навіть перекушування сушеними бананами дозволяє отримати велику користь для організму:

  • В одному банані міститься добова доза вітаміну В6, який відповідає за обмінні процеси, а також роботу кожної системи в організмі.
  • Високий вміст калію в сушених бананах позитивно впливає на серцево-судинну та нервову систему, допомагає зняти набряки, сприяючи виведенню зайвої рідини.
  • При регулярному вживанні фрукта можна забути про запори, тому що харчові волокна в його складі нормалізують роботу шлунково-кишкового тракту.!
  • Залізо перешкоджає розвитку анемії, а вітамін С підвищує імунітет, необхідний при будь-яких захворюваннях.
  • Амінокислоти беруть участь у будівництві сполучної тканини та білків для м'язів, інтерферону, імуноглобуліну.
  • Кальцій просто необхідний для розвитку скелета та його зміцнення. Він же регулює нервові та обмінні процеси.

Рада! Вживати сушені банани радять запеклим курцям, оскільки вони допомагають боротися з потягом до куріння і знижують шкоду, що завдає організму нікотин.

Незважаючи на велику кількість корисних властивостей, є й протипоказання. Насамперед слід звернути увагу, що сушені банани містять велику кількість вуглеводів. Тому не варто їх вживати інсулінозалежним діабетикам і людям, які страждають на ожиріння.

Обмежити споживання сушених бананів потрібно після перенесеного інфаркту та інсульту, при вагітності та в період лактації, а також якщо в організмі є зневоднення.