Як зробити вяленого йоржа на свіжому повітрі або за допомогою приладу

Зав'ялити йоржа можна так: засушити на свіжому повітрі або за допомогою побутового приладу. Важливо підготувати рибу правильно і зробити процес в'ялення за правильним рецептом.

Напевно , небагато рибалок вміють смачно і технічно в'ялити рибу. Адже цей процес не такий і легкий. Потрібно приготувати її так, щоб надалі не виникло проблем із зберіганням. Неправильно зав'ялена риба не зможе довго пролежати, і продукт доведеться викинути .

Вибір та підготовка

Промислове значення річкового йоржа не дуже високе, але юшка з нього виходить клейкою та наваристою. У цієї риби колючі плавці, багато слизу, дрібна ущільнена луска, яку часто навіть не чистять, втім, вона і не псує аромат страви. М'ясо річкової риби шарувате , білого кольору з якимось солодкуватим присмаком.

Однак найбільшим вважається йорж морський, має іншу назву «йорж-камбала». М'ясо також біле, дуже ніжне та смачне. Спосіб приготування такий самий, як у простої камбали. І особливо дивовижна риба у в'яленому вигляді. Тому перевагу варто віддати саме їй.

Йорж-камбала

Перед процесом в'ялення треба йоржа підготувати. Слід обережно очистити після улову від слизу, бруду. Забирати луску і мити камбалу не треба. Маленьку рибку вагою менше 0,5 кг не потрошать. А ось у великої особи нутрощі слід вичистити. Розріз виводиться зі спини, прорізається м'якоть до самого хребта, від'єднуючи ребра з одного боку від хребта. Такий метод передбачається з метою збереження жирового шару під шкіркою черевця.

Виконувати в'ялення риби, випотрошеної з пуза, не слід, оскільки вона буде жорсткою і надто висушеною. Після підготовки йоржа можна розпочинати головний процес, а саме, соління, вимочування, в'ялення.

Увага! Калорійність в'яленого йоржа на 100 г продукту становить 174 ккал, жирів – 6 г; білків – 30 г; вуглеводів – 0.