Як вялити рибу в домашніх умовах

Детальний опис всього процесу в'ялення риби: підготовка, засолювання різними способами, відмочування та просушування в різних умовах. Шкода та користь продукту та варіанти зберігання.

Ще з часів Київської Русі люди почали заготовляти рибу на зиму шляхом її сушіння. Через роки вони оцінили й унікальні смакові якості, які набувають тушки після процесу в'ялення в домашніх умовах. Він дозволяє видалити зайву вологу без теплової обробки у природних умовах, а сіль є природним консервантом. Попри популярну думку, вживати такий делікатес воліють не тільки любителі пива.

Користь і шкода в'яленої риби

Переконатись у тому, що риба, вжита у будь-якому вигляді, досить корисна, можна за статистикою тривалості життя у всьому світі. Перше місце у цьому рейтингу займає Японія, де люди живуть у середньому по 84 роки. Саме у цій країні цей продукт входить до складу більшості страв.

Чим корисна сушена або в'ялена риба:

  • Вагітним жінкам необхідно отримувати у цей період багато жирних кислот, які благотворно діють на нервову систему, оберігаючи організм від депресивного стану. У в'яленій рибі їх велика кількість. Вони ж допоможуть запобігти передчасним пологам , народженню дітей з недобором у вазі, різними відхиленнями.
  • Омега-3, що входить до складу такого продукту, – ефективний каталізатор руйнування ракових клітин. Вживання на регулярній основі суттєво знизить ризик виникнення онкологічних захворювань.
  • Процес старіння буде скрутним, якщо в організмі буде достатня кількість кислот.
  • Стареча деменція – неприємне явище у людей похилого віку. Старечого недоумства, хвороби Альцгеймера можна уникнути з ймовірністю в 30%, вживаючи сушену та в'ялену рибу.

Не можна забувати, що річкова риба часто заражена паразитами. Однак заразитися ними можна лише порушивши технологію заготівлі. Неправильне зберігання та порушення термінів часто викликає отруєння.

В'ялений продукт не можна вживати на гострих стадіях захворювань шлунково-кишкового тракту, серця та судин, гіпертонії через велику кількість солі у складі. Не варто давати таку рибу маленьким дітям.