Як сушити воблу в домашніх умовах – 3 види посолу та процес сушіння

Все про сушену воблу: вибір риби, підготовка, 3 види посолу, процес сушіння природним способом та за допомогою побутової техніки. Користь та калорійність делікатесу, правила його зберігання

Вобла – один із найпопулярніших видів риб, яких використовують для сушіння та в'ялення в домашніх та промислових умовах. Від способу заготівлі буде залежати метод подальшого використання. Є правила, яким потрібно слідувати, щоб отримати якісний та смачний делікатес. Усі вони разом із рецептами описані у статті.

Вобла сушена: калорійність

Ще з пострадянських часів сушену і в'ялену воблу цінували як чудову закуску до пінного напою, не звертаючи уваги на її корисні властивості. Риба мешкає в Каспійському морі і досягає ваги в 800 г і в довжину 30 см, але більшість особин, яких загота вливають , не перевищує в середньому 400 г. Через настирливу ходу проти течії під час нересту рибалки часто називають її «шаленим оселедцем» .

При порівнянні з іншою морською рибою воблу можна віднести до маложирних видів, тому що на 100 г ваги припадає лише 2 г жиру. Але за кількістю білка, якого вже 18 г, вона посідає лідируючі місця. Тваринний повноцінний білок містить практично весь набір незамінних амінокислот, корисних для здоров'я людини.

Але особливо цінна ця риба є вмістом хрому, якого припадає 110% на 100 г від добової норми для людей. Цей елемент допомагає проникнути крізь клітинну мембрану всередину клітини глюкози. У воблі багато фосфору та вітаміну РР (нікотинової кислоти).

Багато хто знає, що свіжа вобла низькокалорійна і цікавляться, скільки посідає сушений вигляд. Цей показник у середньому становить 235 ккал на 100 г. Але дані залежать від способу заготівлі та часу вилову тушок.

Саме тому лікарі не радять вживати делікатес у великій кількості особливо людям, які ведуть боротьбу із зайвою вагою.