Як приготувати спаржу на грилі ?

Як готувати спаржу на грилі: особливості вибору та підготовки продукту, рецепти приготування страви на грилі чи сковороді, нюанси приготування.

Спаржа – корисний і смачний овоч, що подається як самостійний продукт, як гарнір до м'яса, риби або є інгредієнтом інших страв, наприклад, у складі супів або салатів. Вона більш популярна в європейських країнах, але й у нас знайдуться цінники , які стежать за харчуванням і піклуються про власне здоров'я, дотримуючись принципів здорового способу життя. Причому затребуваність овочів останніми роками лише зростає. Спаржа готується просто і швидко, а приготовлена на грилі, вона не тільки має особливий смак і аромат, але і зберігає вітаміни і мікроелементи.

Як правильно вибрати спаржу

Не варто плутати овоч зі спаржевою квасолею та корейською соєвою спаржею. Справжня спаржа є паростками аспарагуса, чиї верхівки і використовуються в їжу. Хоча кількість сортів рослини сягає трьох сотень, для приготування годяться лише певні. У продажу можна зустріти білу, зелену, рідше фіолетову спаржу.

Свіжа спаржа не відрізняється довгим терміном зберігання і вже через 3-4 дні не придатна для вживання, а тому частіше можна зустріти заморожений продукт – шокова заморозка дозволяє зберегти корисні властивості та смакові якості овочів.

Біла буде солодкуватою на смак, її стебла соковиті і ніжні, при цьому пагони зеленої та фіолетової спаржі мають багатий вітамінний склад.

Незалежно від того, готується спаржа на грилі, сковороді або в інший спосіб, в більшості випадків рецептами мається на увазі короткочасна термічна обробка, що дозволяє зберігати корисні властивості продукту. Для приготування на грилі підходить біла , зелена і навіть фіолетова спаржа.

На що звертати увагу, купуючи продукт:

  • вибирати краще молоді пагони, при цьому слід оглянути стебла, вони, як і верхівки, повинні бути щільними та пружними, округлими на вигляд;!
  • Наскільки овоч свіжий, видно також по зрізах. Крім того, свіжа спаржа буде без запаху, інакше від покупки потрібно відмовитись;
  • На кінцях пагонів не повинно бути насіння;
  • якщо мова про зелену спаржу, вона повинна мати яскравий соковитий колір;
  • важливо вибирати пагони по 15-16 см завдовжки, і в основі завтовшки по 1-1,5 см;
  • Купуючи заморожений продукт, варто вибирати перевірені бренди.