Як висушити перець чилі в домашніх умовах

Способи приготування сушеного перцю чилі в домашніх умовах: дегідратація природним методом, в духовці та електросушарці. Варіанти зберігання та використання приправи.

Вченими доведено, що крім смакової насолоди при вживанні людиною гострих страв, у нього розширюються зіниці, частішає серцевий ритм з пульсом. Це викликано ейфорією, що виникає через присутність у складі ендорфінів – гормонів насолоди. Перець чилі – одна з найпопулярніших приправ, що культивується ще індіанцями. Професіонали радять сушити його самостійно, тому що можна вибрати овоч, що підходить по гостроті.!

Як вибрати та підготувати перець

Насамперед необхідно вибрати сорт стручкового перцю, від цього залежатиме пекучість і пікантність підсумкового продукту.

Відомі такі види чилі:

  1. Поблано. Плоди овочів дуже схожі на популярний болгарський перець, мають середню або слабку гостроту, мають фруктовий або солодкий смак зі слабкою кислинкою. Відрізняється широкою гамою кольорів від зеленої до яскраво-червоної. У сушеному вигляді його додають в маринади, збірні приправи, соуси для м'ясних і рибних страв і пасти.
  2. Хабанеро або китайський капсікум. Невеликі плоди помаранчевого кольору мають досить пекучий смак і є головним інгредієнтом соусу «Табаско».
  3. Арболь. Один з найпопулярніших різновидів гострого перцю, який кухарі люблять за досить гострий і пекучий смак. У сушеному вигляді набуває горіхових відтінків.
  4. Пасілля. Якщо у свіжому вигляді він досить темний із смарагдово-зеленим відливом, то після втрати вологи стає чорним. Гострота у нього може відрізнятися, а смак дуже схожий на родзинки. Кулінари його додають у приправи та соуси.

Важливо! Перець чилі не тільки додає смак та аромат стравам. Широко відомі його корисні якості, серед яких можна виділити протизапальний, знеболюючий ефект. У складі є капсаїцин, який пригнічує розвиток і поширення ракових клітин .