Як зробити вяленого сазана в домашніх умовах

Покрокове приготування в'яленого сазана: дрібного в тузлуку, великого сухим способом. Варіанти обробки тушки перед засолюванням, а також терміни зберігання делікатесу.

Сазан (або прісноводний тунець) – велика риба, яка дуже популярна в кулінарії через невелику кількість кісток та відсутність тинного запаху. Крім приготування гарячих страв, рибалки часто його в'ялять. Але процес підготовки трохи відрізняється, і це слід звернути особливу увагу, щоб отримати чудовий смак делікатесу. Тим більше, що в магазинах його не зустрінеш.

У чому переваги сазана

Якщо ви ще не пробували в'ялити сазана, можна вивчити особливості цієї риби, її переваги:

  • Під час улову та при покупці практично немає дрібних екземплярів. Найчастіше для сушіння навіть доводиться шукати тушки вагою до 2 кг. А ось для балика понад цю масу їх у продажу достатньо.
  • Невелика кількість великих кісток приваблює людей, які не люблять довго возитися з ними.
  • М'ясо сазана має приємний рибний аромат, чого не скажеш про інші великі особи, просочені тиною.

Як більшість річкової риби, сазан часто заражений паразитами. Щоб зробити блюдо безпечним, потрібно тушку обробити розчином з оцтовою кислотою або заморожувати.

Велика кількість м'яса на тушці сазана дозволяє в'ялити його не тільки тушкою, напівтушкою, але і сушити пряну м'якоть, нарізану невеликими шматочками.