Рейтинг найкращих сушарок для овочів та фруктів

Рейтинг електросушарок створено на основі відгуків покупців та професіоналів. Дано опис різновидів кухонної техніки, на які слід звернути увагу під час вибору.

Сушіння овочів, фруктів, грибів та зелені – один із найпопулярніших способів заготівлі продуктів на зиму. Раніше процес проводили лише у природних умовах або на печі, що займало багато часу. Зараз на допомогу прийшла сучасна техніка: електросушарка або дегідрататор, що дозволяють прискорити втрату вологи у продуктів, скоротити зайняту площу. Вибрати правильно пристрій можна вивчивши досвід, відгуки професіоналів і господарок-початківців.

Різновиди електросушарок

Перш ніж вирушити до магазину за покупкою електросушарки, потрібно розібратися в їх різновидах, відмінностях роботи, щоб зробити правильний вибір.

Прилади можна розділити на 2 принципи роботи:

  • Конвективні. Їх на прилавках можна зустріти частіше, тому що у продаж вони надійшли першими, більш знайомі господаркам. Сушіння продуктів в них здійснюється вентилятором, що подає тепле повітря, яке гріє вбудований ТЕН.
  • Інфрачервоні. Ця техніка з'явилася на прилавках порівняно недавно і відразу заслужила на довіру. Незважаючи на більш високу ціну, такі електросушарки споживають менше електроенергії, і рахунок ІЧ-випромінювання нагрівають самі продукти, а не повітря.

Конвективні електросушарки виготовляють із вертикальним або горизонтальним обдуванням. У першому випадку повітря надходить знизу (рідше зверху). Через це потрібно іноді міняти піддони місцями, щоб забезпечити рівномірне сушіння. Горизонтальний обдув більш добовий , так як тепло йде з бічної або задньої стінки, добре розподіляючись по камері.

Можна пошукати сучасні моделі конвективних електросушарок, де подача теплого повітря йде не крізь осередки лотків знизу, а спеціальними технологічними отворами по краях стінок до кожної ґрати і виходить через центр.

На що слід звернути увагу, вивчаючи характеристики товару:

  • Місткість. Найчастіше купують електросушарки, у комплектації яких 5-6 піддонів. Від їх кількості та розміру залежить кількість продукту, що завантажується за 1 раз. Якщо господиня заготовляє велику кількість овочів, ягід та грибів, то можна розглянути дег ідратори з великою кількістю відсіків.!
  • Комплектація. Сучасну техніку стали продавати з додатковими піддонами, призначеними для сушіння пастили та сипучих продуктів.
  • Матеріал корпусу сушарки та лотків. Металеві довговічніші, зносостійкі, не вбирають запахи, не деформуються – так вважає більшість господинь. Але вони дорожчі та важчі. Сучасні електросушарки виготовляють із високоякісного харчового пластику, який не поступається характеристиками, але легше і коштує менше.
  • Управління. Це може бути механіка, коли потрібно керувати важелями вручну, та з електронним табло.
  • Потужність. На неї звертають увагу рідше, а дарма. Вона має відповідати кількості лотків та їх місткістю. Оптимальним для домашнього господарства буде місткість 4-5 ґрат із потужністю апарату в 350 Вт.

Дегідратори іноді забезпечені додатковими функціями, які спрощують сушіння, дозволяють господині рідше відволікатися. Корисною буде наявність таймера, що дозволяє самостійно встановлювати для себе сигнал, що повідомляє про кінець роботи. Деякі моделі дозволяють регулювати висоту лотків, що зручно при сушінні цілих плодів.