Як засушити щуку в домашніх умовах – підготовка, засолювання та сам процес

Для сушіння можна використовувати і нежирні види риб, наприклад щуку. Калорійність сушеної щуки. Як підготувати хижачку до засолювання. Як правильно засолити царську рибку. Як сушити щуку різними способами.

До спокійного домашнього гуляння підійде будь-яка сушена риба (тарань, вобла, корюшка та ін). Для сушіння такої риби вдома підходять жирні види річкових риб, але для цієї мети можна використовувати нежирні сорти, наприклад, щуку. Ця хижа рибка мешкає у багатьох водоймах нашої країни. Із неї можна приготувати чимало смачних рибних страв. Вона славиться нежирним білим м'ясом та специфічним смаком. Але у любителів сушеного делікатесу щука стоїть окремо, можливо, тому що її сушене м'ясо стає сухуватим і щільним .

Калорійність сушеної щуки

Щуче м'ясо відносять до дієтичних продуктів, оскільки в ньому мало жиру та калорій. Калорійність свіжої риби становить 84 ккал на 100 г продукту. Сушіння трохи підвищує її енергетичну цінність до 141 ккал. Низькокалорійна сушена щука ідеально підходить для дієтичного харчування, до того ж щуче м'ясо вважається гіпоалергенним, а отже, не має протипоказань, за винятком індивідуальної непереносимості.

Підготовка риби

Для сушіння невелику щуку, до 1 кг, можна засолити цілком. Риба більша буде сохнути дуже довго і вийде трохи сухуватою. З такої щуки робиться соломка солоно-сушена. Незалежно від розміру хижачки до засолювання її необхідно підготувати:

 1. Спочатку очищаємо її від слизу. Ідеальний варіант – обійтися без води. Для цього рибу потрібно злегка підморозити, зіскребти слиз ножем та обтерти паперовим рушником. Очищення слизу в такий спосіб дозволяє не мочити зайвий раз тушку.!
 2. Очистивши хижачку від слизу, приступаємо до її розбирання. Рибу можна засушити з головою чи обезголовлену. Якщо солимо з головою, вирізаємо зябра. З ними сушена риба може зіпсуватися, оскільки зябра часто уражаються бактеріями. Для видалення голови робимо два надрізи під зяброві кришки і руками відламуємо її у напрямку до спини.
 3. Потім хребтом робимо розріз на всю довжину тушки, притискаючи ніж до кістки. Розкриваємо тушку та видаляємо всі реберні кістки.
 4. Обов'язково потрошимо хижачку, оскільки вміст її шлунка швидко псується.
 5. Залишки крові витираємо вологою серветкою.

Підготовлену таким чином тушку перед сушінням необхідно посолити.

Як правильно засолити царську рибу

Більшість прісноводних видів риб сушиться однаково, але все ж таки є деякі нюанси, тому краще заздалегідь дізнатися, як правильно засолити щуку для сушіння. При засолюванні риби перед сушінням частіше використовують змішаний посол:

 1. Перед тим, як засолити щуку, призначену для сушіння, її краще заморозити до -4 ° С, щоб застерегти рибу від псування при посоле і нейтралізувати трав'яний присмак.
 2. Для швидкого засушування краще посолити щуку насухо. Для цього на 1 кг риби потрібно взяти 100 г солі великого помелу і в ній обваляти підморожені рибні пласти.!
 3. Потім укласти їх у лоток і, прикривши кришкою, залишити в прохолодному місці доти, поки сіль не відволожиться від соку, що виділився.
 4. Після цього необхідно поміняти кришку лотка на гніт і поставити в холодильник. Залежно від розміру тушок визначають, скільки потрібно солити щуку для сушіння. Дрібні особини соляться трохи менше за часом – у середньому 4-5 днів.
 5. В кінці посолу, коли лоток наповниться розсолом, непогано зробити промивання, щоб позбутися залишку солі на шкірі. Триразового промивання в різних водах буде достатньо.
 6. Відразу після промивання кілька годин вимочування, залежно від того, скільки щука перебувала у солі. При розрахунку часу вимочування зазвичай виходять із формули: скільки днів солилася риба, стільки годин її потрібно потримати у чистій воді. Саме це співвідношення варто брати як орієнтир.

Є ще один аспект, який треба враховувати: якщо риба досить велика або ємність для вимочування замала, то воду необхідно міняти частіше.

Сушіння щуки

Після вимочування кожну тушку потрібно обсушити серветкою або паперовим рушником, а потім підвішувати. Досі точаться суперечки про те, як правильно потрібно сушити щуку, підвішуючи за хвіст чи голову. Великі особини для засушки прийнято чіпляти за хвіст, а дріб'язок – за голову. Для кращого просушування в черевце вставляються «розпірки» (зубочистки або тріски). Коли потрібно висушити не одну тушку, а кілька, їх нанизують на волосінь або дріт через очі або хвіст. Підвішують їх із проміжком не менше 1 см. Великі особини підвішують по одній на гачки.

У домашніх умовах природне сушіння щуки проводиться в сухому приміщенні або на вулиці під навісом, що захищає від прямих сонячних променів. У квартирі для цього підходить балкон. Є чимало цікавих рецептів, в яких риба сушиться в різних побутових приборах ( у духовці, в дегідрататорі).

Так , в описаному далі рецепті щука сушена робиться в духовці. Весь процес складається з кількох кроків:

 1. Деко духовки застеляється пергаментним папером.
 2. На неї викладаються на невеликій відстані кілька тушок.
 3. Встановлюють температуру на 50 градусах і включають духовку, залишивши дверцята відкритими.
 4. При включеній конвенції сушіння займає 2 години. Приблизно за годину рибу перевертають.

Після сушіння у духовці рибу на добу вивішують на свіже повітря.

Також швидко можна висушити в домашніх умовах щуку дегідрататору. Сушіння включає кілька простих дій:

 1. Нижній піддон дегідратора застилається силіконовим килимком, на який капатиме риб'ячий жир.
 2. На сітчастих лотках розкладаються солоні тушки.!
 3. Вибирається режим інфрачервоної дегідрації, яка аналогічна сушінню на сонці.

При 70 ° С сушіння займає близько 4-5 годин, залежно від розміру тушок. Завдяки рівномірному обдування всіх ділянок дегідратора виходить ідеально просушений продукт.

Після в'ялення або сушіння щуки будь-яким з описаних вище способів виходить чудова закуска. Хоч до пінного напою, хоч так, порадувати душу.