Як зробити пастилу в дегідрататорі своїми руками

Приготування пастили в домашніх умовах за допомогою дегідратора: прості рецепти, тонкощі приготування, корисність, шкода та калорійність, зберігання

Пастила — споконвічно російська страва, перша згадка про яку відноситься до далекого 14 століття. Спочатку робили солодку пастилу з яблучок з кислуватим смаком, відомої антонівки, збиваючи яблука в суфлі, змішуючи їх з медом або цукром і підсушуючи його в печі .

Пізніше з'явилася знаменита белівська пастила, в рецептурі якої з'явився збитий яєчний білок, фактура стала повітрянішою і багатошаровішою. Основне підсушування здійснювали в російській печі тонким шаром, потім кілька пластин накладали чаркою, прес совали і досушували в прохолодному приміщенні, що провітрюється в спеціальних дерев'яних ящиках.

Сучасну пастилу легко можна зробити в домашніх умовах, якщо під рукою є такий пристрій, як електрична сушарка або дегідратор.

Переваги сушіння пастили в дегідрататорі:

  • Точне налаштування необхідної температури.
  • Можливість сушити одночасно до десятка шарів із різними смаками.
  • Рівномірне просушування.

Правильно приготовлена пастила добре зберігається в холодильнику або просто у вакуумному контейнері у темній шафі, для тривалого зберігання її можна заморожувати.