Як сушити абрикоси на сонці, в духовці, в електросушарці, в аерогрилі та мікрохвильовій печі

Приготування сушених абрикосів різними способами: на сонці, в духовці, в електросушарці, в аерогрилі та мікрохвильовій печі. Вибір сорту фруктів та плодів. Корисні властивості кураги

що впали на землю, добре висохлі, але при цьому зберегли смакові якості, наштовхнули людину на думку самостійно заготовляти ці плоди ще в 24 столітті до н. е. в Арменії. Якщо там процес сублімації частіше проводили природним методом , то в середній смузі Росії та її північних районах для цього зараз потрібно створювати оптимальні умови. Як правильно зав'ялити південний фрукт у домашніх умовах, і буде розібрано у статті.

Особливості сушіння абрикосів на курагу

Насправді зараз, крім Вірменії, імпортом сушених абрикосів займаються Узбекистан, Таджикистан і Туреччина. У кожній країні є свої методи та правила проведення процесу в'ялення, а також підготовки плодів. У готовому вигляді вони зустрічалися під різним і іменами (частіше за курага). У цьому вся необхідно розібратися детальніше.

Як правильно називається абрикос, сушений різними способами:

  • Урюк – це цілісний фрукт, який сушать без попередньої підготовки разом із кісточками.
  • Шептала і кайса – в'ялені абрикоси без кісточки цілком. Розрізняє їх розмір плодів: для першого виду беруть досить великі, а для другого – набагато менше.
  • Аштак. Такий продукт рідко можна купити на ринках чи магазинах. Через тривалу підготовку їм частіше пригощають у гостинних східних сім'ях. Кісточки з плоду виймають, сушать плоди цілком, а потім акуратно вставляють ядро кісточки назад.
  • Курага – найпопулярніший вид через простоту в приготуванні, швидкого висушування та зручного використання. Метод має на увазі видалення кісточки та поділ плода на 2 половинки.

Для кожного способу заготівлі є загальні правила, що відрізняє їх час приготування, а також метод сушіння.

Важливо! Колір кураги, приготовленої в домашніх умовах, відрізнятиметься від покупного продукту. Справа в тому, що на виробництвах перед в'яленням абрикоси обкурюють сірчистим газом, що не дозволяє їм темніти. Тому на прилавках завжди яскраво-жовті плоди . Самостійно можна лише замочити в лимонній кислоті плоди або пропарити їх, щоб отримати помірно-жовтий або помаранчевий колір.

Особливості сушіння абрикосів:

  • Вибір великих сортів, у яких соковита та щільна м'якоть, що містить 10-20% цукру, а також дозволяє легко прибрати кісточку.
  • Для в'яленого продукту підходять лише стиглі абрикоси, які не мають зовнішніх пошкоджень.
  • У якісного продукту вага по відношенню до вихідної сировини має зменшитися в 5-6 разів.
  • Так як нормою вмісту вологості в куразі вважають 10-20%, а вдома це перевірити важко, то можна просто стиснути жменю в долоні. Після її розтискання шматочки повинні розсипатися (деяким вдасться прийняти свою початкову форму). Вологи на руці не повинні залишитися.

Іноді не вдається висушити усі фрукти рівномірно. Щоб це виправити, достатньо потримати їх кілька днів у закритій картонній коробці. Волога зможе розподілитися по сухішим шматочкам.