Як зробити вяленого язя в домашніх умовах – покрокове керівництво

В'ялена язь у домашніх умовах сухим посолом та «колодкою». Детальний опис правильного вибору та підготовки риби. Придатні місця для сушіння та зберігання делікатесу.

Язь – риба сімейства коропових, яка чудово підходить для в'ялення. Саме у такому вигляді вона відкриває всі свої смакові якості. М'ясо з червоним відтінком містить багато кісточок. Вони не сильно заважають вживати делікатес після сушіння, якщо вибрати правильно тушки для приготування, а також якісно провести весь процес.

Калорійність язя

Крім того, що в'ялена язь чудово підходить як подача до пінного напою і для простого перекушування, він має багато корисних властивостей для організму:

  • Вживання риби сприяє підвищенню тонусу судин, знижує холестерин у крові;
  • добре стимулює травлення;
  • Зміцнює скелет людини, корисний для зубів;
  • язь корисний при нервових перенапругах, стресах;
  • рекомендується до вживання при нестачі вітамінів;
  • Регулярне вживання значно знижує розвиток злоякісних утворень.

Важливо! Практично вся річкова риба заражена гельмінтами. При в'яленні не використовується теплова обробка, але позбавитися їх допоможе якісний посол і заморозка тушок перед сушінням.

Не можна вживати рибу, виловлену в забруднених ставках, річках, оскільки м'ясо легко вбирає шкідливі речовини (важкі метали, радіонукліди, пестициди). Через велику кількість кісток не варто давати дітям.

Калорійність в'яленого язя становить 116,5 ккал, а основну частку в м'ясі займає білок, що легко засвоюється (20,7%).