Як засушити квасолю в домашніх умовах – її зберігання та відповідні види

Як засушити квасолю в домашніх умовах. Виконання правил сушіння допоможе зберігати продукт тривалий час. Смак та калорійність квасолі не зміниться. З не можна приготувати безліч поживних страв.

Серед бобових особливо популярна квасоля. У її зернах міститься багато білка рослинного походження. Так що боби можуть цілком замінити м'ясо під час посту або дотримання дієти. Важливо правильно підготувати квасолю для зберігання. Найчастіше квасолю сушать. Так вона довше зберігається, при цьому користь її не зменшується.

Яку квасолю використовувати для сушіння

Дозрівання квасолі випадає на кінець літа-початок вересня. Тільки дозрілі зерна підійдуть для збереження на зиму. Визначають готовність щодо:

  • пожухлому, засохлому бадиллю;
  • Стручкам блідо-зеленого або жовто-коричневого забарвлення;
  • Випадання частини зерен на землю.

Слід висмикнути рослини з коренем, підвісивши пучками в приміщенні, що провітрюється вгору корінням. Під розвішані кущики підкласти чисте полотно. У міру висихання насіння падатиме на підлогу.

Рекомендуємо сушити на зиму зелені стручки спаржевої квасолі. Їх збирають тоді, коли рослини перебувають у стані молочної стиглості. Плюсом такого зберігання бобових вважається той факт, що не змінюється калорійність сушеної квасолі, її користь для людини.

У зрілому насінні, крім білка, багато корисних вуглеводів, жирів, вітамінів групи В, калію, цинку, фосфору, міді. Стулки квасолі використовують при набряках як сечогінний засіб. Чай із сушених стулок приймають при подагрі, ішіасі, ревматизмі.