Як зробити сушені баклажани в духовці, мікрохвильовій печі, електросушарці, природним способом і що з них приготувати

Приготування в домашніх умовах сушених баклажанів: в духовці, мікрохвильовій печі, електросушарці і природним способом. Спосіб зберігання та варіанти використання у різних стравах

Кінець літа-початок осені – пора заготовок, коли господині намагаються якнайбільше законсервувати овочів. Все це забирає багато часу та місця для зберігання. Ми пропонуємо вам просто засушити баклажани. Їх можна буде вимочувати і готувати з ними страви , перемолоти в порошок і використовувати як приправу. Не можна забувати, що й зробити все зроблено правильно, їх смак дуже нагадує гриби.

Чим корисні сушені баклажани

Баклажан не тільки дуже смачний овоч, а й досить корисний. Більшість намагається їх заморозити, законсервувати, використовуючи надто низьку чи високу температуру. Це значно знижує кількість корисних речовин, чого не скажеш про сушіння.

Під час неї температура ледве сягає 70°С, що дозволяє зберегти 80% всіх речовин, які є у складі свіжих плодів. Серед них:

  • пектини, органічні кислоти та натуральні цукру;
  • Вітаміни А, С, В, Р;
  • фосфор, кальцій, магній, залізо, мідь, калій, фосфор;
  • клітковина нормалізує роботу кишечника, допомагає виводити шлаги.

Темно -фіолетовий колір їм дарують пігменти антоціани, які роблять стінки судин еластичними та нормалізують кров'яний тиск.

Цей овоч відноситься до дієтичних продуктів завдяки низькій калорійності. У відвареному вигляді 100 г міститься всього 33 ккал. При цьому вміст жиру становить лише 0,3% від загальної маси плодів, білків близько 1%, а вуглеводів – приблизно 3,5%. Ці показники можуть змінюватися залежно від сорту.

Важливо! Єдиним протипоказанням до вживання баклажанів можуть стати їх перестиглі плоди, в яких зрілі насіння містять багато алкалоїду соланіну. Після його потрапляння в організм може статися отруєння. Можуть розвинутись нудота, блювання, діарея і навіть судоми, аж до втрати свідомості.