Як коптити ставриду методом холодного чи гарячого копчення

Як правильно вибрати ставриду та підготувати її до копчення. Рецепти маринадів для засолювання ставриди. Способи холодного та гарячого копчення ставриди в домашніх умовах.

У сімейство ставридових входить близько півтора десятка видів, ареал проживання яких простягається від Південної Америки до Балтійського моря. У Чорному морі водиться два види. Найбільші екземпляри важать до 2 кг, але в основному це дрібна зграйна риба, що володіє ніжним м'ясом і важить не більше 300 г. Приблизно половина світового улову використовується для приготування консервів. Дуже популярним способом обробки є копчення, що дозволяє позбавитися специфічного аромату, властивого цій рибі.

Калорійність, БЖУ, корисні властивості ставриди

Оскільки це типовий морський мешканець, у її м'ясі міститься багато омега-3 жирних кислот, які є у великій кількості лише у морської риби.

У м'ясі ставриди багато заліза та йоду.

Рибу не можна назвати жирною: у 100 г м'яса гарячого копчення міститься лише 2 г жирів (у холодного – трохи вище, 2,7 г), білків – 17,6 та 17,1 г відповідно. Калорійність копченої ставриди г/к – 87 ккал, у риби, обробленої холодним способом, калорій трохи більше – 95 ккал, що в будь-якому випадку дозволяє використовувати страву в дієтах, що щадять.