Як закоптити олійну рибу холодним або гарячим методом

Що являє собою масляна риба і як підготувати її до копчення. Секрети копчення гарячим та холодним способами. Які страви можна приготувати на стіл?

Все більшого поширення в рибному раціоні нашого споживача починає займати масляна риба. Існує кілька океанських різновидів цього виду, але до нас у магазини вона потрапляє з азіатського регіону. Готувати її можна у різний спосіб, найбільш цікавим у тому числі є копчення.

Склад та корисні властивості копченої олійної риби

Щоб отримати задоволення від вживання і не завдати шкоди організму від масляної риби холодного копчення, вона має бути приготовлена відповідно до технології. Зберігається у готовому вигляді така продукція до 3 тижнів, а приготована гарячим способом – лише до 3 днів. За цей час її слід вжити, щоб не отруїтися пізніше. Та й смакові якості за цей час суттєво знижуються.

Необхідно розглянути, яка користь та шкода від прийому в їжу олійної риби, щоб мати про неї повне уявлення з погляду споживача. Корисність полягає в тому, що в м'ясі міститься фосфор, калій, йод, кальцій, омега-кислоти, а також вітаміни з груп А, В, С, Е.

Риба масляна копчена за калорійністю досягає 180 ккал на 100 г цього делікатесу і характеризується високим вмістом білка.

Олійна риба займає особливе місце серед інших океанських та морських мешканців завдяки своєму ніжному смаку. Вона відноситься до категорії рибних делікатесів, які доступні за ціною для більшості споживачів. Зараз її можна зустріти практично в будь-якому магазині , який займається продажем свіжої та свіжомороженої рибної продукції. Найчастіше у продажу надходить у вигляді стейків, заготовлених з товстих шматків філе.