Як закоптити товстолобика в домашніх умовах

Поради про копчення товстолобика вдома, вибір та варіанти обробки, як і чим засолити або замаринувати, тонкощі гарячого та холодного копчення.

Товстолоба справедливо можна назвати дуже смачною та корисною рибою. Вона відноситься до сімейства коропових. Причому багато хто вважає товстолоба азіатським коропом.

Головною особливістю є незвичайна щелепа. З її допомогою риба може фільтрувати воду і позбавлятися детриту.

Свою назву вид виправдовує повною мірою. Це широкий лоб із розташуванням очей у нижній частині. Довжина великих особин досягає 1 метра, а риба важить близько 20-35 кілограмів. Але у продажу зустрічаються і дрібніші особини.

Товстолобий м'ясистий, а тому він відмінно підходить для приготування шляхом копчення. Закоптити цю рибу можна холодним та гарячим способом.

Склад, калорійність та корисні властивості

Як і всі коропові риби, товстолобики характеризуються великою кількістю білка в м'ясі та середньою калорійністю.

З корисних властивостей варто виділити такі:

  • Жирні кислоти.
  • Вітаміни А, В, Е та D.
  • Фосфор, кальцій та магній.

Товстолобик містить велику кількість жирних кислот

Важливо розуміти, що гаряче копчення дозволяє зберегти близько 60% всіх корисних речовин. У разі застосування методу обробки холодним димом, цей показник збільшується до 80%.

Що ж до калорійності, то тут варто виділити середні показники. При холодній обробці риба буде трохи калорійнішою. Це близько 117 ккал на 100 г продукту. При гарячому копченні калорійність знизиться до 105-110 ккал, але і рівень користі виявиться нижче .

Який варіант приготування вибрати, тут кожен вирішить собі сам. Можна спробувати обидва способи, продегустувати рибу та зрозуміти принади смаку та аромату.