Як коптити зубатку холодним і гарячим способом

Покроково про те, як приготувати зубатку холодного та гарячого копчення. Особливості цього виду риби. Як її вибрати та підготувати. Секрети холодного та гарячого копчення. З чим подавати та скільки зберігати.

Зубатка, напевно, злякає вас своїм зовнішнім виглядом. Але приємно здивує смаковими властивостями. Справді смачна риба, що представляє окунеподібних. Відрізняється значними розмірами.

Основне місце існування — це Тихий і Атлантичний океан. Набула широкого поширення в кулінарії різних країн. Знову ж таки, за свій смак та аромат.

Зубатка відмінно підходить для варіння, смаження та копчення. Її рекомендують поєднувати з овочами, картопляними гарнірами та кашами.

Як правильно вибрати

Перед приготуванням гарячим або холодним способом зубатку спочатку потрібно правильно вибрати. Від свіжості продукту залежить кінцевий смак.

Рекомендації приблизно ті самі, що й інших категорій океанічних риб. На жаль, купити живу зубатку складно. В основному продається в замороженому чи охолодженому вигляді.

Звертайте увагу на такі моменти:

  • Цілісність тушки. Жодних пошкоджень, порізів та надривів. Шкура має пружинити. Тобто, при натисканні пальцем швидко повертає свою колишню форму. Якщо після натискання залишається вм'ятина або западина, цей екземпляр не свіжий. Брати не можна.
  • Очі. Чи не запалі, без помутнінь. Обов'язково світлі.
  • Плавці. Цілі та злегка вологі, якщо це охолоджена зубатка. При цьому плавці повинні мати однакове забарвлення.
  • Луска. Лусочки хорошої та свіжої зубатки відрізняються тим, що вони виразно блищать.
  • Зябра. Мають характерний морський запах. Забарвлення червоне. Якщо є неприємний запах або інший відтінок, така риба не годиться для приготування.
  • Черево. Характеризується невеликою опуклістю, а також невеликими розмірами. Роздуте пузо свідчить про поганий стан тушки.

Якщо пропонована у магазині чи ринку риба відповідає хоча б одному з представлених критеріїв, то купувати її годі було.