Як коптити камбалу в домашніх умовах

Докладно про те, як коптити камбалу в домашніх умовах. Поради щодо вибору морської риби. Її корисні властивості та калорійність. Попереднє засолювання та маринування камбали. Рекомендації щодо холодного та гарячого способу копчення.

Камбала відрізняється своїм украй незвичайним зовнішнім виглядом. Це риба плоска, але це зовсім не заважає їй мати дивовижні смакові характеристики.

З неї готують юшку, смажать, засолюють і коптять. Особливе ставлення у любителів пінного напою саме до копченої камбали.

Зробити її можна самостійно, у домашніх умовах. Але для цього потрібно знати деякі особливості вибору, рецепти для засолювання та маринадів, а також існуючі способи копчення.

У чому користь камбали

Камбала належить до морських жителів, хоча зустрічається й у гирлах річок.

На ринках та в магазинах продають морську камбалу. У світі налічується близько 40 різновидів цієї риби. Найбільші екземпляри мають 50 см. у довжину і важать понад 3 кілограми. Але зустрічаються і дрібніші варіанти.

Що цікаво, камбала відрізняється розташуванням очей лише з одного боку. А саме з тієї, що спрямована на поверхню річки.

Риба багата на безліч мікроелементів, вітамінів, мінералів. Риба – одне з головних джерел омега жирних поліненасичених кислот.

При копченні камбала зберігає у собі велику кількість амінокислот, корисних жирів та білків. Також тут є магній, фосфор, йод, калій і кальцій. Ще важливо відзначити наявність природного антиоксиданту в особі вітаміну Е.

Камбалу справедливо вважатимуться дієтичним продуктом. А ось шкідливих вуглеводів тут немає навіть за умови копчення. Лише білок.

Калорійність становить близько 190 ккал на 100 г продукту при гарячому копченні і близько 110 ккал при холодному способі копчення.