Як коптити рибу-голку холодним та гарячим способами

Покроково про те, як приготувати рибу-голку холодного чи гарячого копчення. Особливості, користь та калорійність страви. Методи приготування. Детальні інструкції та корисні поради.

Існує безліч різновидів риби, яку традиційно коптять. Це скумбрія, лящ, сьомга, а також товстолобий або той же мінтай.

Але часом хочеться чогось незвичайного. Як на смак, так і на вигляд. І тут на думку спадають такі варіанти як вугор або риба-голка.

З копченим вуграм багато хто вже знайомий особисто. Хтось їв, інші коптили своїми руками. Результат виходить незвичайним та смачним. Тепер настав час випробувати свою коптильню, приготувавши рибу-голку.

Що важливо враховувати

Перш ніж почати готувати рибу-голку, слід зрозуміти, звідки пішла назва і як вона її отримала, а що це за риба.

Насправді рибою-голкою називають сарган. Хоча це не зовсім правильно.

Справжньою рибою-голкою вважається дрібна довга рибка, яка мешкає переважно в океанічних водах. Довжина рідко перевищує 20-30 см. Це швидше декоративна риба, яку купують для акваріумів. У кулінарії практично не використовується.

Чого не скажеш про Саргана. Хоча назва риба-голка не зовсім коректна по відношенню до саргану, змінювати звички людей не станемо. Просто варто дізнатися, як її готувати, в чому користь та особливості.

І ще один момент. Сарган, на відміну справжньої риби-голки, є хижаком. Він харчується дрібною скумбрією, кількою, хамсою, салакою та оселедцем.