Як засушити гарбуз у домашніх умовах

Використання мікрохвильової печі

У мікрохвильовій печі нарізані з гарбуза цукати і чіпси готуються набагато швидше, ніж у сушарці для овочів. Мінус у тому, що в мікрохвильовій печі міститься трохи овочевої сировини. До того ж доведеться постійно стежити за приготуванням, щоб досягти оптимальної до ондиції .

М'якуш гарбуза нарізають кубиками 3×3 см. Шматочки викладають на блюдо, застелене серветкою, і закривають зверху такий же. Обробку проводять у кілька етапів, сушать не більше 4 хвилин. Потужність не повинна перевищувати 600 Вт.

Страву із заготовками витягують. Скибочки перевертають і оцінюють їхню готовність. Так як засушити гарбуз у НВЧ-печі можна значно швидше, наступний етап сушіння триває не більше 40 секунд, потім 30 секунд, постійно треба перевіряти ступінь готовності.

Природне висушування

Без побутової техніки в домашніх умовах сушити гарбуз складніше та довше, для цього:

  • Нарізку розкрадають на гратчастих лотках, застелених марлею.
  • Зверху закривають марлею, щоб припинити доступ комах.
  • Встановлюють піддони на зоні, що добре провітрюється в кухні, веранді або в саду.

За сушінням гарбуза постійно стежать, щодня перевертають шматки, перевіряють готовність чіпсів та цукатів. Якщо немає вільного місця в будинку або на міській кухні, для сушіння природним способом шматки нанизують на волосінь або міцну нитку, підвішують, прикриваючи марлі від комах. Потрібно 5-6 днів.