Як вялити карася правильно в домашніх умовах

Для в'ялення карася досить 4-5 днів, для просушування на свіжому повітрі – 2 тижні. Як в'ялити карася в домашніх умовах, діючи послідовно і знаючи нюанси процесу

В'ялення карася – нескладний, але тривалий та поетапний процес. Для отримання смачних, ароматних ласощів доводиться дотримуватися покрокових дій. Якщо пропустити один із етапів підготовки риби до в'ялення, то результат на виході буде спотворений. Також не буде зайвим розібратися в хитрощах попереднього засолювання, а потім — сушіння, щоб при зберіганні не були знижені корисні властивості.

Чим гарний карась

Карпову рибу на Русі шанують давно. Особливо при упійманні взимку або восени. У цей час року карась вбирає жир, тому м'ясо в процесі готування виходить соковитим, ароматним, еластичним.

Незважаючи на наявність дрібних кісточок, рибку варять, смажать, тушкують, запікають, солять. А ось чи в'ялять карася? Так. Саме цей варіант приготування наділяє ласощі особливою харчовою цінністю. Калорійність в'яленого карася на 100 г – 59,7 ккал. Отже, це чудовий дієтичний продукт, який легко засвоюється, не провокує в організмі людини появу жирових відкладень.

Карась корисний, адже містить:

  • кальцій, фосфор для зміцнення волосся, нігтів та кісткової тканини;
  • Білок, що позитивно впливає на систему травлення;
  • жирні кислоти, які вступають у активну боротьбу з раковими хворобами;
  • Вітаміни групи PP для стимуляції кровообігу.

М'ясо та ікру чистої річкової риби рекомендується вживати людям в будь-якому віці. Для дітей рибний продукт – джерело амінокислот, білків. При регулярному вживанні покращує пам'ять, увага, зір. Для жінок при вагітності компоненти, що входять до складу жиру риби , зміцнюють нервову систему, гостроту зору плода. При грудному вигодовуванні ласощі підвищують лактацію, посилюють вироблення молока. Карась для людей похилого віку — джерело амінокислот і білків. Завдяки достатній кількості мікроелементів та малому вмісту жирів продукт при постійному вживанні в їжу знижує рівень глюкози в крові.

Додатково риба містить поліненасичені жирні кислоти, що виводять із організму холестерин, токсини. Саме м'ясо карася зміцнює серце, судини, нервову систему. Знижує ризик розвитку онкології. Нежирна закуска підходить тим, хто сидить на дієті. А якщо правильно її зав'ялити і просушити, то можна наповнити організм кальцієм за рахунок поїдання крихких дрібних кісточок.