Як засушити гарбуз у домашніх умовах

Підготовчі етапи сушіння

Для заготівлі про запас шляхом сушіння підходять тільки пізньостиглий різновид гарбуза. Через довге дозрівання у них товстіша шкірка і щільна м'якоть, ніж у ранніх і середньостиглих суперників. У висушених шматочків насичений смак і приємніший аромат.

До відповідних для сушіння сортів відносять столові та мускатні види. Кормові види цієї культури непридатні, тому що сильно поступаються смаковими характеристиками. Для заготовок запастися варто Баттернатом, Спагетті, Баттеркапом, їдальні солодкою, Блу Хаббардом , Зимовою солодкою.

Важливим етапом відбору гарбузового плоду для сушіння є ретельне вивчення стану. Бажано, щоб у овочів зберігся хвостик, він був сухий, а навколо не було зіпсованих місць. Корка гарбуза має бути сухою і гладкою, якщо виявлені темні плями і ділянки, що підгнили , треба взяти інший екземпляр.

Перед сушінням вибраний плід проходить попередню обробку:

  • Шкірку ретельно миють з мильним розчином і просушують рушником.
  • Гарбуз розрізають на 4-5 частин, щоб зручніше було видаляти жорстку шкіру. Її зрізають гострим лезом. Внутрішні волокна з насінням видаляють.
  • Очищені шматки нарізають так, як це потрібно для кращого просушування: скибками, кубиками, брусками. Середня товщина нарізки 3-5 см, щоб виключити пересушування та недостатнє просушування.
  • Бланшують гарбузові шматочки, щоб овоч не втратив апетитний колір. Кип'ятять 2 хвилини, після чого обдають холодною водою і розкладають на рушник, щоб просушити.
  • Укрують марлею для захисту від комах на період сушіння.

Якщо планується природне сушіння без використання приладів, бажано гарбузову нарізку заздалегідь замочити у слабкому соляному розчині. Це запобігає псуванню. Наявні в овочах цукру після сушіння нейтралізують солоний присмак.