Як вялити оселедець кількома способами в домашніх умовах

Рецепти приготування в'яленого оселедця: сухий посол, в пряному розсолі, з соєвим соусом і в лушпинні цибулі. Детальний опис підготовки риби та зберігання делікатесу вдома.

Всі звикли готувати або купувати солоний оселедець як закуску до пива, для нарізки на святковий стіл або додавання в різні закуски. Але мало хто пробував її в'ялити, а дарма. На смак вона нагадуватиме більше балик, ніж таранку, тому що ця риба має високу жирність. Варто вибрати відповідний рецепт, щоб насолодитися новим смаком.

Калорійність, склад та корисні властивості

Багато хто сприймає оселедець тільки як смачну закуску, відкладаючи на задній план корисні властивості цієї риби. Але лише кілька шматочків, приготовлених різними способами, здатні наситити цінними речовинами організм людини.

При регулярному вживанні оселедця можна запобігти цукровому діабету, атеросклерозу та знизити ризик розвитку онкологічних захворювань.

Інші позитивні дії:

  • рівень гемоглобіну буде завжди в нормі;
  • нормалізує роботу нервової системи;
  • допомагає вивести токсини та шлаки;
  • сприяють зміцненню сполучної та кісткової тканини;
  • відкласти процес старіння організму;
  • стан волосся та шкіри буде тільки покращуватися.

У складі цього виду риби міститься багато омега-3, яка активізує важливі функції, їх харчування, за рахунок здатності вбудовуватися в мембрани клітин.

Незважаючи на те, що у в'яленому оселедці залишаються практично всі корисні речовини, у делікатесі міститься велика кількість солі. Вона затримує рідину в організмі, а це небезпечно при певних захворюваннях.

Калорійність в'яленого оселедця варіюється в залежності від її виду. Так алюторська, атлантична жирніша за складом. Харчова цінність делікатесу становить 170-220 ккал.