Як зробити сировялену ковбасу в домашніх умовах

Усі етапи приготування сиров'яленої ковбаси в домашніх умовах: від інгредієнтів до зберігання готового продукту.

Буває , хочеться чогось такого… смачного. Чи не солодкого, ні, швидше за солоного. М'ясного делікатесу, що не набрид. І так, щоб готувати не треба було, нарізав – і насолоджуйся! Вам теж на думку спала ковбаса? Сиров'ялена. "Але хіба вона не шкідлива?" – Спитайте ви .

Потрібно розібратися. А коли отримаєте відповідь, заразом переконайтеся, як нескладно приготувати цей м'ясний продукт у домашніх умовах.

Сиров'ялена ковбаса – користь і шкода

Саме слово «сиров'ялена» говорить про те, що продукт готується без термальної обробки. Це може обіцяти неприємності, але тільки у двох випадках:

  • вона приготовлена з додаванням безлічі шкідливих інгредієнтів (стабілізаторів, загусників, підсилювачів кольору та смаку);
  • мало місце порушення рецептури та технології виробництва.

Виключити перше можна, взявши за правило готувати сиров'ялений продукт в домашніх умовах. Дотримання елементарних правил приготування та зберігання виробів допоможе уникнути другого негативного фактора.

Процес сиров'ялення дозволяє зберегти максимальну кількість корисних речовин, що містяться в м'ясі. До них відносяться вітаміни РР, В1, В2, що нормалізують роботу нервової системи; в сиров'яленому продукті міститься магній, залізо, калій, натрій, йод та інші корисні елементи.

Найбільший недолік, який залишається у сиров'яленій ковбасі, – це сіль. Але без неї не можна. Нітритна чи кухонна – вона потрібна як основний антисептик у сирому продукті.

З обережністю рекомендується вживати ковбаси такого людям, які страждають від зайвої ваги, або тим, кому протипоказана жирна їжа. Адже на 100 грамів ковбаси сиров'яленої припадає понад 63 грами жирів, а калорійність становить 403 ккал! Але навіть за таких показників сиров'ялена ковбаса є найнешкідливішою з ковбас.

Якщо ви знайшли собі аргументи на користь цього делікатесу, переходьте до вивчення рецептів.