Як засушити гарбуз у домашніх умовах

Приготування чіпсів

Найшвидше і найпростіше чіпси з гарбуза готувати в сушарці. М'якуш для цього нарізають на пласти по 1 см завтовшки, вимочують у розчині солі 10-12 год. Перед завантаженням у прилад шматки змащують маслом і присмачують спеціями.

Щоб отримати гарбузові чіпси, що тануть у роті, доведеться довше працювати. Попередньо запечений плід блендером розминають у пюре. Масу підсолюють, перчать, приправляють улюбленими травами, розподіляють на деку або блюді, застеляному пергаментом, потім запікають до готовності.

Заготівля гарбузового порошку

Щоб зробити гарбузовий порошок, висушені шматки перемелюють у кавомолці. Для кращого подрібнення їх рекомендується трохи пересушити. Цей продукт грає роль м'якої спеції, його додають до супів, рагу, смузі, напоїв, пюре.

Рецептура для цукатів

Щоб у побутовій електросушарці приготувати гарбузові цукати, м'якоть нарізають на шматочки у формі квадратів. Їх заливають цукровим сиропом чи цитрусовим соком. Так майбутні ласощі повинні простояти 12 год. Увібрала сироп або сік нарізку кип'ятять 5 хвилин, додавши в пару гуртків лимона або апельсина. Потім знімають із конфорки і дають охолонути. Описану процедуру потрібно виконати тричі.

Перед установкою в сушарку цукатам з гарбуза дають змогу звільнитися від зайвого сиропу. Їх засипають у сито, щоб рідина могла стекти. Потім розкладають на лотках і ставлять електроприлад.

З'ясувавши , як приготувати цукати з гарбуза з випарюванням вологи в сушарці, треба розібратися в тому, як визначити ступінь готовності продукту. Шматочки мають гнутися і не липнути до пальців. Готовий продукт пересипають цукровою пудрою і занурюють у скляну ємність із щільно закритою кришкою.