Як засушити зелень у домашніх умовах

Правила приготування сушеної зелені в домашніх умовах: природним способом, в духовці, електросушарці, дегідрататорі та мікрохвильовій печі. Корисні властивості та шкода продукту, термін зберігання

Зелень можна вирощувати з початку весни до осені на присадибних ділянках. Але насолоджуватись смаком, ароматом можна навіть не в сезон дозрівання. Для цього не потрібно її купувати у супермаркетах. Багато хто купує свіжий продукт із теплиць, де для вирощування не використовують нітрати, і самостійно заготовляють листові овочеві рослини, висушивши їх певним способом, щоб зберегти корисні властивості.

Особливості заготівлі зелені на зиму

Перш ніж розпочати сушити зелень на зиму, необхідно вивчити правила заготівлі, без яких неможливо приготувати якісний продукт:

  • Підійдуть пучки лише першої свіжості. Їх можна зібрати у власному городі або придбати рано вранці на ринку у бабусь, знайомих або фермерів. Не варто купувати їх у магазинах, куди вони надходять не одразу після збору.
  • Зрізати овочі необхідно вранці, коли роса вже підсохла на сонці. Для цього потрібно вибрати дні без опадів. В іншому випадку зелень насититься великою кількістю вологи і втратить свої смакові якості.!
  • Приступати до заготівлі потрібно відразу, не залишаючи пучки в холодильнику, при кімнатній температурі і довго тримати їх коріння у воді.
  • Краще відразу вибрати спосіб сушіння: природним способом або за допомогою кухонної техніки (електросушарки, духовки, аерогрилю, дегідратора або мікрохвильової печі). Це необхідно, щоб заздалегідь підготуватися, оскільки зелень дуже швидко в'яне.

Важливо! В'яленої зелені, на відміну ягід і фруктів, немає, оскільки її неможливо довго зберігати. Сушити рослини потрібно до ламкості, позбавившись практично всієї вологи.