Як засушити гарбуз у домашніх умовах

Як засушити гарбуз в електросушарці, духовці, мікрохвильовій печі. Кроки приготування гарбузових чіпсів, порошку, цукатів у домашніх умовах. Цінні рекомендації домогосподаркам.

Гарбуз – криниця цінних мікроелементів, низькокалорійний продукт. Цей корисний овоч, багатий на клітковину, покращує обмінні процеси. Соковиту гарбузову м'якоть використовують як універсальний інгредієнт у супах, рагу, кашах.

Нерозрізаний плід невибагливий до зберігання, довго лежить за кімнатної температури, не втрачаючи споживчих якостей. Однак після надрізання опірність гарбуза зовнішнім умовам зводиться до нуля. Її бажано швидко вжити, але через великі розміри зробити це непросто.

Частково залишки можна заморозити, але краще засушити: так і місця вони займуть менше і будуть зручнішими у приготуванні.

Плюси та мінуси сушіння гарбуза

Калорійність шматків сушеного гарбуза вища, ніж у сирому вигляді, тому що концентрація природних цукрів підвищується. Проте цей метод дозволяє зберегти максимальну кількість цінних компонентів.

Вживати сушені скибочки гарбуза заборонено тим, хто страждає на гастрит, цукровий діабет, виразку. Не рекомендується захоплюватися висушеними шматочками людям зі схильністю до метеоризму.

Якщо зі здоров'ям немає проблем, до сушеного гарбуза не виникає претензій, особливо якщо знати, чим корисна її м'якоть. Рос, що розлучився з надлишком вологи, допоможе заповнити запас необхідних організму речовин. Поліпшиться стан шкіри, зубів, волосся, зміцніють до остюки , стане еластичнішою м'язова тканина, нормалізується сон.