Як приготувати баранину в тандирі

Як правильно вибирати м'ясо барана для їжі. Готуємо баранину у тандирі шматочками. Апетитні рецепти приготування баранячих ребер і задньої частини ноги.

З приходом сезону пікніків та шашликів багато наших співгромадян шукають, чим побалувати себе та своїх друзів оригінальним, незвичайним, але обов'язково смачним. Молода баранина здавна є саме таким делікатесом і особливо цінується у народів та народностей Азії. Крім того, їх фірмові страви готуються в тандирі – східній печі, яка надає будь-якій страві особливого аромату. Сьогодні спробуємо розібратися в тонкощах приготування баранини в тандирі самотужки.

Особливості м'яса

Баранина в тандирі – це одна з найкращих кулінарних делікатесів будь-якої азіатської кухні. Найчастіше у продажу ми можемо знайти м'ясо особин віком 4-12 місяців. За цей час воно набуває характерного смаку, але продовжує залишатися досить ніжним. Особливим попитом користуються так звані "молочні" баранчики – ягнята, у яких ще не встигли навіть розвинутися постійні зуби.

Таке м'ясо завжди буде і досить соковитим, і досить ніжним. Щоправда, деяким не подобається особливий специфічний аромат, але за це баранину і цінують в Азії та на Кавказі. У міру того, як тварини стають старшими, їх м'ясо темніє, стає більш жирним і насиченим з погляду аромату.

Подивимося, як правильно вибирати баранину, щоб за підсумком отримати справді смачну страву:

  1. Якщо м'ясо свіже, то після натискання воно набуває початкової форми.
  2. Краще, якщо воно буде рожевим або світло-червоним. Темні відтінки свідчать про вік барана.
  3. Запах не повинен відштовхувати, але бути досить запашним.
  4. Гарний, не застарілий жир, має світлий або восковий відтінок.
  5. Краї на зрізі повинні бути вологими та створювати свіжий ефект.

Щоб приглушити жирний післясмак, властиве навіть молодому баранячому м'ясу, готують його часто з кислими ягодами, фруктами чи соусами. Може застосовуватися вино чи винний оцет, лимонний чи гранатовий сік, м'якоть айви. Загалом у процесі приготування цього сорту м'яса, можна не боятися експериментувати з великою кількістю різноманітних приправ та часнику, які чудово доповнять основний аромат, не перебиваючи його.

Чим старшим є той чи інший шматок баранини, тим довше його потрібно піддавати температурній обробці. Якщо це шматки молодих особин, то найбільш соковитими і смачними вони будуть цілком приготовані. Краще подавати їх до столу в той момент, коли м'ясо набуде трохи рожевий відтінок.