Як завянути окуня в домашніх умовах

Як в'ялити морського окуня. Рецепт правильного сушіння річкового окуня. Зав'ялити рибу можна за 2 години, але потрібно знати, як це правильно зробити.

Споконвіку на Русі сушили рибу. Річну чи морську – не важливо. Важливо, що ця традиція дійшла до наших днів. Фактично у приготуванні лише три етапи: засолювання тушки, її вимочування для видалення надлишку солі та безпосередньо висушування до максимального видалення рідини. Якщо все зроблено правильно, в'ялене м'ясо ні з чим не переплутати – воно янтарне та напівпрозоре.

Окунь в'ялений: калорійність на 100 грамів

Склад елементів м'яса:

  1. Калорійність – 82 ккал.
  2. Білки – 44 грами.
  3. Жир – 2 р.

Як підготувати тушки

Вважається , що найзручніше сушити середніх рибок масою по 200-350 г. Великі та дрібні тушки солитися повинні різний час, і в одній «партії» їх готувати просто незручно. Особливо це обмеження є актуальним для морських видів.

Риба, що використовується для в'ялення, не має особливої цінності для рибництва.

Сушіння рибки в домашніх умовах виконується без видалення голови, хвоста або луски – в'ялиться окунь цілком.

Для початку окуньків промивають холодною водою, щоб очистити луску від слизу, і видаляють зябра – самі зяброві кришки. Якщо риба в теплий період року – навесні або влітку, – її потрошать, щоб мікроорганізми і ферменти кишечника не зіпсували засол. Під час засолювання черевце окуня залишають відкритим – так засол вийде більш рівномірним, а риба в результаті – смачнішою.

Деякі рибалки видаляють бруд ганчірочкою, щоб промивання не змінило і не зіпсувало смак готової риби. Дрібних окуньків, спійманих взимку, не потрошать, так вони будуть жирнішими на смак.