Як приготувати картоплю у тандирі

Страви з картоплі актуальні за всіх часів. Приготувати овочі з м'ясом у тандирі не лише легко, а й швидко. Це потрібно спробувати!

Готувати на плиті або в духовці чудово, але страви, приготовані в тандирі, — це окремий вид кулінарного мистецтва. Тандир – це своєрідний глечик із глини. У такій печі вийде будь-що, а при підході з фантазією ще оригінально і апетитно. Запечена картопля — популярний варіант страви, який сподобається всій родині. Гарнір відрізняється тонким ароматом багаття і хрусткою скоринкою. Завдяки конструкції печі він не втрачає багатої кількості рідини і виходить соковитим.

Принципи приготування овочів у тандирі

Для початку готування потрібно розтопити тандир. Принцип роботи печі такий, що при горінні покривається кіптявою. При потрібній температурі сажа відлітає зі глека, а це означає готовність до смаження. Щоб не було багато копоти, в топку не додаємо бересту і кору.

Вибір свіжих овочів може розкрити смак приготовлених страв. Не буде зайвим замаринувати овочі, додавши сіль та спеції до смаку. Можна додати олію, щоб гарнір покрився хрусткою скоринкою і не втратив смакових якостей. При смаженні використовуємо плоди середніх розмірів, щоб вони змогли пропікатися. Таке дотримання порційного шматка регулює термічну обробку, щоб блюдо не згоріло та прожарилося. Якщо це картопля великих розмірів, то рекомендується розрізати на дві половинки. Така картка ошка в тандирі готується протягом 20-25 хвилин.

При смаженні овочевого рагу вибираємо тару об'ємом 5-6 літрів. Овочі тонко різати не варто, тому що тоді вони перетворяться на злиплу кашу. Солимо, перчимо, додаємо до смаку приправи. За 5 хвилин до готовності зверху можна додати томатну пасту або соєвий соус.