Як засушити окуня в домашніх умовах

Як правильно засушити річкових окунів у домашніх умовах. Правила вибору та підготовки риби до обробки. Попереднє засолювання і наступне сушіння. Особливості приготування осушеного окуня. Корисні рекомендації та важливі правила.

Окунь – це одна з найпоширеніших риб. Їх можна спіймати в річці, озері або просто придбати на рибному ринку або в магазині.

Окунь є універсальною рибою, яка однаково добре підходить для смаження, варіння, запікання, приготування юшки та звичайно сушіння. Так, це ще й досить кістлява річкова риба, але любителі ніжного смачного м'яса готові терпіти цей недолік.

Засушити окунів можна самостійно. Нічого принципово складного тут нема. Зараз ви в цьому самі переконаєтесь.

Як правильно вибрати рибу

Найнижчу калорійність має відварений окунь, а сушений містить близько 200 ккал на 100 г продукту. Тобто досить дієтична риба. Але зловживати нею через велику кількість солі не варто.

Всі рецепти, за якими готується сушений окунь, зводяться до 2 основних етапів: засолювання та сушіння. Але також потрібно вибрати рибку, підготувати її, а після засолювання деякий час вимочити. Інакше продукт виходить надто солоним.

На окрему увагу заслуговує сушений морський окунь. Хоча ніхто не заважає використовувати ті ж рецепти та рекомендації для морського мешканця.

Основним же продуктом буде річковий звичайний і звичний для всіх окунь. Сушений зразок стане ідеальною закускою під пінне.

Щоб отримати смачний та якісний готовий продукт, спочатку потрібно вибрати свіжих окунів. Для цього орієнтуйтесь на декілька основних параметрів.

  1. Очі. Повинні бути прозорими та опуклими. Впалі та каламутні очі вказують на несвіжість риби.
  2. Шкіра. Пружна, ніяких вм'ятин. Якщо натиснути, ямка, що утворилася, повинна буквально за кілька секунд відновитися. Коли залишаються вм'ятини, таку рибу купувати не варто
  3. Зябра. Хороша ознака – це рожеві або червоні зябра. Якщо є слиз та наліт, не беріть.
  4. Плавники. Відсутні недорозвинені плавці та пошкоджені частини.

Є дуже простий та швидкий спосіб перевірки риби. Киньте окуня у ємність із водою. Якщо рибка пішла на дно, вона погана. Свіжа не тоне.

Для засолювання краще вибирати екземпляри окунів приблизно однакового розміру. Видаляти всі начинки немає необхідності. Можна солити повністю. На смак це ніяк не позначиться.